Hradecký návrat mezi elitu skončil prohrou, sparťan Ton vyrovnal klubový rekord

37. Ton 4:1
52. Rolinek 5:1
Záznam online reportáže »

13. září 2013 20:47 - Praha

Po dvaceti letech znovu okusili nejvyšší domácí soutěž, obnovená premiéra ale dopadla neslavně. Hokejisté Hradce Králové, kam v létě Mountfield přesunul extraligu z Českých Budějovic, prohráli na ledě pražské Sparty 1:5. V dresu Pražanů zaznamenal jeden gól i Petr Ton, celkově už svůj 254., čímž vyrovnal klubový rekord Jiřího Zelenky. Hned tři hráči se při svém premiérovém zápase za Spartu dočkali branky.

Michal Doležal, ČTK

Hostující celek přijelo do Prahy povzbudit zhruba padesát příznivců a zpočátku sledovali, jak se jejich hráči převážně brání. Jenže nebezpečnější šance si Sparta ne a ne připravit, výjimkou budiž jen průnik Pecha, který však na gólmana Kantora nevyzrál ani nadvakrát.

Až na konci jedenácté minutě nahazoval puk od modré obránce Švrček a svůj debut ve sparťanském dresu tak okořenil brankou. Jenže radost z vedení domácím dlouho nevydržela. Už za 32 vteřin zakončoval z podobné pozice jako Švrček na druhé straně Harant a bylo srovnáno.

Krátce po první změně stran se zcela sám před sparťanskou brankou zjevil Rousek, Pöpperle ale jeho zakončení vyrazil. Ve 29. minutě Hradečtí chvíli hráli se šesti hokejisty v poli, což neuniklo rozhodčím a poskytli Spartě přesilovku. Její využití přišlo už po šesti vteřinách, kdy se dělovkou od modré prosadil Kubát, další nová tvář Holešovických.

Tímto momentem se hra Mountfieldu úplně sesypala a Pražané toho také využili. Pacovský totiž nejprve střelou z pravého křídla přidal třetí gól, o tři minuty později navíc uspěl i Ton, který si připsal už 254. gól v dresu Sparty, čímž vyrovnal klubový rekord, který dosud držel Jiří Zelenka.

Premiérové trefy se při debutu za Spartu nakonec dočkal i její kapitán Tomáš Rolinek, i když dost kuriózním způsobem, neboť kotouč poskakující v brankovišti po jeho střele si do branky srazil dezorientovaný brankář Kantor. Ten svou chybu vzápětí alespoň napravil tím, že vychytal sólové úniky Pacovského s Tomášem Rachůnkem, hradeckou prohru to však pochopitelně odvrátit nemohlo.

Hokejová Tipsport extraliga, 1. kolo:
HC Sparta Praha - Mountfield Hradec Králové 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Švrček (Klimek, Sičák), 29. Kubát (Pilař, Pech), 34. Pacovský (Piskáček, Hlinka), 37. P. Ton (Rolinek, Sičák), 52. Rolinek - 12. Harant (Knotek). Rozhodčí: Šindler, Pavlovič - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 4431.
Sparta: Pöpperle - Pilař, Piskáček, Sičák, Kubát, Švrček, Gřegořek - Kumstát, Pech, Rolinek - Pacovský, Hlinka, P. Ton - T. Rachůnek, Přibyl, Buchtele - Klimek, Simon, I. Rachůnek. Trenéři: Jandač a Moták.
Hradec Králové: Kantor - Frühauf, Vydarený, Mikuš, Ptáček, Pláněk, Harant, Plášil - Tvrdík, Mertl, Podlešák - Dej, Šimánek, Knotek - Suja, Langhammer, L. Květoň - Švihálek, Červený, Rousek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.