Rubriky:

Tipsport extraliga

Živě

Soud potvrdil trest osmi chomutovským hokejovým fanouškům

19. září 2013 16:17 - Ústí nad Labem

Krajský soud v Ústí nad Labem ve čtvrtek potvrdil rozsudek pro osm fanoušků chomutovského hokeje. Za výtržnost a hanobení rasy nesmí rok na chomutovský stadión. Jednomu z nich soud udělil navíc v rámci souhrnného trestu ještě šest měsíců podmínku a osmnáctiměsíční zákaz řízení za to, že byl letos v březnu přistižen za volantem pod vlivem alkoholu.

 

Milan Malíček, Právo

Mladíci byli obžalovaní kvůli rasistickému pokřikování při extraligovém utkání Chomutova s Libercem z října loňského roku. Podle obžaloby fanoušci uráželi hostujícího hráče černé pleti Wayna Simmondse. Kanadský útočník se ve třetí třetině zúčastnil potyčky s domácím hráčem v blízkosti liberecké branky, z tribuny domácích pak zněl pokřik "opice" a další invektivy.

Soudce krajského soudu Jan Chocholatý dnes při zdůvodnění rozsudku uvedl, že soud prvního stupně nepochybil, provedl dostatečné dokazování. Proto zamítl odvolání obviněných i státního zástupce, který požadoval tvrdší trest.

"Trest je adekvátní, je to zdvižený prst vůči obviněným," řekl Chocholatý. Své rozhodnutí zdůvodnil například tím, že všichni obžalovaní kromě jednoho dosud nebyli trestáni, jejich jednání lze vnímat "jako ojedinělé selhání z běžného života". Připustil, že se možná také dali strhnout davem. Podle soudce na ně není nutné působit tvrdším trestem.

Státní zástupce původně pro obviněné požadoval 100 hodin veřejně prospěšných prací, dvouletý zákaz návštěv hokejových zápasů na stadiónu a aby klubu uhradili pokutu 30 tisíc korun, kterou Chomutov musel kvůli události zaplatit hokejovému svazu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..