Vůjtek oslavil návrat vítězným gólem

OSTRAVA

Hokejisté Vítkovic porazili ve třetím semifinálovém utkání play-off extraligy Zlín 3:2 v prodloužení a ujali se vedení v sérii 2:1. Ve třetím vzájemném duelu se Vítkovičtí poprvé představili před domácím publikem a vítěznou radost do ostravské ČEZ Areny přinesl v sedmé minutě nastavení Vladimír Vůjtek ml., který se v dresu Severomoravanů představil v semifinále poprvé.

Po oboustranně opatrnějším začátku převzali aktivitu domácí, v jejichž řadách chyběli potrestaní Hubáček s Malíkem, a už po pěti minutách hry se měnilo skóre. Rychlík Varaďa objel Murínovu klec, před zlínskou brankou od něj převzal puk nehlídaný Hudec a jeho střela přes klubko hráčů skončila až v síti.

Vítkovické hráče úvodní gól nabudil a nadále v soupeřově třetině zle zatápěli, ovšem bez kloudného zakončení. Hosté se dostali do útočného pásma ojediněle, při Eratově rychlém výletu ale dokázali vyrovnat. Zpětná přihrávka před Pincovu svatyni našla přesně najíždějícího Barinku, který z první trefil přesně pod horní tyč.

Ve třinácté minutě měli možnost změnit stav domácí při vyloučení M. Hamrlíka, šanci neobsazeného Burgera ale zmařil Murín, který vytlačil pokus o blafák na boční síť. Gólový efekt ale nepřinesla ani následná početní výhoda Zlínských.

Do první sirény si stačil ještě vybrat horší chvíli vítkovický gólman Pinc, jehož podobně jako ve druhém semifinále dokonale zaskočila nedůrazná střela Kristka. Hosté navíc mohli potvrdit své vedení v závěru třetiny při další přesilovce, Vítkovičtí ale jednobrankovou ztrátu ubránili.

Šimíček si počkal

Atraktivní hokej pokračoval i ve druhé části, touhou po vyrovnání hnaní domácí ohrožovali Murínovu branku neúspěšně při přesilovce, na druhé straně neuspěl při brejku M. Hamrlík.

Zlín efektivně pojatou defenzivní hrou bránil těsný náskok a po polovině zápasu měl navíc možnost čtyřminutové výhody při vyloučení Varadi po ostrém zákroku na M. Hamrlíka. Obranný val Vítkovic ale nepadl, proti Čechově střele zblízka se pak vyznamenal Pinc. V samém závěru druhé části udržel ostravský gólman pozornost i při střele Erata.

Trenér Vůjtek stáhl hru domácích v úvodu závěrečné třetiny na tři útoky a nabuzení vítkovičtí hokejisté využili svůj tlak v 45. minutě při vyloučení M. Hamrlíka. Nepokrytý Šimíček měl po efektní zadovce Peterka dostatek času a prostoru, aby si srovnal puk před Murínem, jeho střele za záda zlínského brankáře navíc pomohla hůl hostujícího hráče.

Po vyrovnávací brance se ve zlínské třetině strhlo ofenzivní peklo a zlínský gólman musel svůj tým několikrát podržet, na druhé straně pálil při brejku Balaštík nad Pincovu bránu. Slovenský brankář ve službách Zlína čaroval i při sérii přesilových her domácích a především jeho zásluhou se hra přenesla do prodloužení.

V nastaveném čase si oba brankáři nemohli stěžovat na nedostatek práce. Pinc zasahoval proti střele Tesaříka, Murínovi zase pomohla při Kubinově ráně tyč. Nakonec se ale přiklonilo štěstí na stranu domácích, když si uzdravený Vůjtek nabruslil v sedmé minutě prodloužení do středu hřiště a přes obránce propálil zlínského gólmana.

Semifinálová série mezi Vítkovicemi a Zlínem pokračuje v pátek, čtvrtý duel začíná v ostravské ČEZ Areně opět v 17 hodin.

Vítkovice - Zlín 3:2  v prodl. (1:2, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Hudec (Varaďa, J. Štefanka), 45. Šimíček (Peterek, Irgl), 67. Vůjtek (Hudec) - 8. Barinka (M. Erat), 17. Kristek (Nosek). Rozhodčí: Rejthar, Šindler - Barvíř, Blümel.
Vítkovice: Pinc - Kubina, Philipp, Seman, Hudec, Černošek, Dresler - Vůjtek ml., J. Štefanka, Varaďa - Irgl, Šimíček, Tomášek - I. Padělek, Burger, Turek - Peterek, R. Procházka, Köhler. Trenéři: Vůjtek st. a Holaň.
Zlín: Murín - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, R. Hamrlík, Nosek, Zubíček, Vosátko, Galvas - Balaštík, Čajánek, Veselý - Barinka, M. Čech, M. Erat - Okál, Kristek, Záhorovský - Jenáček, Mokrejš, Kováčik. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Stav série 2:1