Rubriky:

Tipsport extraliga

Haškův dres vystoupal pod pardubickou střechu. Dává si pauzu před olympiádou, žertoval Jágr

1. prosince 2013 20:28 - Pardubice

Sedmnáct ‚sudiček‘ doprovázelo Dominika Haška při slavnostním ceremoniálu, při němž pod strop arény vystoupalo Dominatorovo pardubické číslo 9. Nejslavnějšímu gólmanovi české historie aplaudovalo vyprodané hlediště, v němž nechyběli ani nejdůležitější lidé brankářovy dlouholeté kariéry.

 

Josef Vostárek, ČTK

Přesně 32 let po Haškově debutu proti Spartě přijel do Pardubic stejný soupeř a osmačtyřicetiletá legenda se konečně dočkala poct, jaké si zasloužila. Třičtvrtěhodinový ceremoniál prokládaly vzpomínky trenérů a spoluhráčů i šoty mapující skvělou Haškovu kariéru - tři pardubické tituly, olympiádu v Naganu, dva Stanley Cupy a spoustu individuálních trofejí.

Po Haškově boku sedělo na ploše pardubické haly 17 privilegovaných, včetně dcery Dominiky, trenérů Sekyry, Uhra a Sýkory, legendárního tria Martinec, Novák, Šťastný, ale zastoupeny byly i mladší ročníky v podobě Šejby či Janeckého. „Už se těším, až tě uvidím v Hokejové Síni slávy," vzkázal v předtočeném videu Haškův detroitský souputník Chris Chelios. „Ať se ti v důchodu daří," prohlásil Martin Brodeur z New Jersey.

Ze záznamu promluvil i jeho spoluhráč Jaromír Jágr: „Hašan si teď dává pauzu, aby se pořádně připravil na olympiádu 2018. Slíbili jsme si, že tam společně zakončíme naši reprezentační kariéru," narážel hokejista Devils s úsměvem na Haškovu zálibu v častých návratech.

Dva momenty narušily slavnostní ráz okamžiku

Persona večera si slavností řeč nepřipravila jen jako sterilní soupis děkovných vzkazů. Hašek byl i vtipný, když připomněl pár příhod z pardubické kabiny. Dva momenty ale narušily slavnostní ráz okamžiku. Domácí fanoušci vypískali majitele klubu Šmidberského, ti sparťanští zase přerušili Haškův projev skandováním: „My chceme hokej!"...

Když se mikrofonu chopil Dominatorův dlouholetý kamarád Martin Střída, připomněl i Haškovu častou výmluvu při pozdním příchodu na trénink, která se později stala proslulou. „Vždycky jsi tvrdil, že ti sestra zaklapla budík. Teď je mi líto, že tehdy Maruška společně s budíkem nezastavila čas. Mohla tak prodloužit tvoje nejslavnější období," sklidil Střída potlesk na otevřené scéně.

I diváci v tu chvíli, možná se slzou v oku, zavzpomínali na éru, která se jen tak opakovat nebude.

bum, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..