Brno vyhrálo na ledě Slovanu. Derby v přípravě ovládla Slavia

Hokejisté Komety Brno vyhráli v olympijské pauze v přípravném utkání na ledě Slovanu Bratislava 3:2 po samostatných nájezdech. Liberec v duelu s dalším účastníkem Kontinentální ligy Vladivostokem doma podlehl 1:2, v derby pražských 'S' porazila Slavia Spartu 4:2.

Útočník Slavie Jaroslav Bednář na ilustračním snímku.

Kometa v Bratislavě před 3076 diváky dvakrát vedla. Ve 14. minutě otevřel skóre Burian, v druhé třetině vyrovnal Mikúš. Po 99 vteřinách třetí třetiny se trefil Tomáš Svoboda a nerozhodný stav po základní hrací době zařídil v 54. minutě Bruno Mráz. V nájezdech, které následovaly bez prodloužení, rozhodl Kováčik.

V Liberci prolomil bezbrankový stav až v 36. minutě Ugarov. Hned za 43 vteřin vyrovnal v přesilovce Bulík, ale výhru Admiralu zařídil v 45. minutě Sokolov.

Odpoledne zdolala Slavia v Edenu v derby Spartu díky dvěma gólům kanadského obránce Whartona. Sparta nastoupila bez beka Pilaře a útočníků Tona, Hlinky, Kumstáta či Rolinka.

Přípravné zápasy
Slavia Praha - Sparta Praha 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky: 35. a 37. Wharton, 4. Tomica, 60. Skokan - 12. Piskáček, 57. Klimek.
Bílí Tygři Liberec - Admiral Vladivostok 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 38. Bulík - 37. Ugarov, 45. Sokolov.
Slovan Bratislava - Kometa Brno 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1)
Branky: 34. Mikúš, 54. B. Mráz - 14. Burian, 42. T. Svoboda, rozhodující sam. nájezd Kováčik.

4 : 1 Třinec - Pardubice 4 : 1 dohráno
20240426T17 : 00:00+0200