Zlínský Čech nehodlá měnit historické události. Chce mít prstýnek jako brácha

Brno

Střelecký účet hostujícího celku na ledě brněnské Komety načal, pak završil. Zlínský útočník Filip Čech ve třetím finále nejprve vyrovnávací trefou na 1:1 zchladil brněnský nápor, v poslední minutě pak bekhendovou střelou do prázdné branky hosty definitivně uklidnil. Zlínské oslavy jsou blízko...

Filip Čech ze Zlína se raduje z gólu v síti brněnské Komety.

Jak složité bylo obracet zápas, který pro Zlín nezačal vůbec dobře?

Soupeř hned zezačátku ukazoval, jak nechce prohrát, vletěl na nás. Naštěstí se nám povedlo srovnat ještě v první třetině, což bylo důležité.

Bylo klíčové, že jste z brněnského náporu v první třetině vyšli jen s jedním inkasovaným gólem?

Asi ano.

Čím jste pak otupili nápor Komety? Docházely jí síly?

Jejich hokej byl, nechci říct bezzubý, ale neproduktivní, asi nám sedla naše taktika na ně.

Za tři zápasy jste inkasovali jediný gól, v čem je síla zlínské defenzívy?

Gólman má snad životní formu, my se mu snažíme pomáhat, lehat do střel, Béďa Köhler tam skočil snad do tří. Hrajeme jeden za druhého, v tom jsme soupeře předčili.

Několik strkanic jste měl s brněnským Janem Káňou.

To jsou ti mladí impulzivní kluci.

Vy máte větší nadhled?

Myslím, že jo.

Vnímáte, že titul už je blízko? Stačí jedna výhra ze čtyř zápasů…

Ještě jsme nad tím nepřemýšleli, pořád se radujeme z třetího vítězství, ale podvědomě to hlodá. Budeme chtít sérii ukončit.

V českém play off stav 0:3 dosud nikdo neotočil…

Byl bych rád, kdyby se pokračovalo v historických událostech. (úsměv)

Jste v kontaktu se svým bratrem Martinem, který se Zlínem získal titul před deseti lety?

Den před zápasem jsme spolu mluvili. Říkal, že prstýnek má furt schovaný a doufá, že ho budu mít taky.