Rubriky:

Tipsport extraliga

Extraligu možná čekají zásadní změny pravidel

23. května 2005 17:05 - PRAHA

Dvě zásadní změny pravidel budou na programu úterního zasedání Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH) v Českých Budějovicích. Zástupci celků domácí nejvyšší soutěže budou jednat o návratu k postavení mimo hru na červené čáře a odpískání zakázaného uvolnění pouze ve chvíli, kdy se dotkne bránící hráč puku.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

"Bude se o tom rokovat a s největší pravděpodobností se v úterý rozhodne. Ať už pro, nebo proti," řekl ČTK ředitel extraligy Stanislav Šulc. Stejné návrhy padaly i na jednáních Mezinárodní hokejové federace IIHF, která je však nyní zamítla. Pokud APK změny pravidel přijme, bude se tak hrát v extralize podle odlišných regulí než na mezinárodní scéně.

Ke zrušení pravidla o postavení mimo hru na střední červené čáře došlo v soutěžích IIHF a v české extralize od sezóny 1998/99. Cílem mělo být docílení útočnější hry, ale v poslední době padají kritické hlasy, že účinek byl opačný.

Ke změně posuzování zakázaného uvolnění se přistoupilo už v roce 1990. Poté, co na začátku stejného roku na následky nárazu na mantinel po jednom z bruslařských soubojů o puk před zakázaným uvolněním zemřel český hokejista Luděk Čajka, se podle nových regulí hra automaticky přerušuje, jakmile kotouč přejde brankovou čáru. Podle původních pravidel se stále hraje v zámořské NHL.

Na programu úterního jednání APK bude také termínová listina nadcházející sezóny. "Pokud bude schválena, nebude nic bránit tomu, aby byla extraliga hned vylosována," dodal Šulc.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..