Třinec potřetí za sebou vyhrál, duel s Mladou Boleslaví rozhodl v druhé třetině

56. Polanský 5:1
58. Broš 5:2
Záznam online reportáže »

28. září 2014 17:27 - Třinec

Hokejisté Třince porazili v 7. kole Tipsport extraligy Mladou Boleslav 5:2 a připsali si třetí výhru za sebou. Domácí o zisku tří bodů rozhodli zejména ve druhé třetině, ve které se třikrát prosadili. Dvěma góly se na výhře Třince podílel Martin Adamský, který navíc neproměnil trestné střílení.

Petr Sznapka, ČTK

Oceláři začali druhý ze série čtyř domácích zápasů opatrně, do vedení se v souboji s nováčkem soutěže dostali v 11. minutě, kdy za zády Ritticha skončila střela Adamského. Následně si Slezané zahráli dvě přesilové hry, přidat druhý gól ale nedokázali.

V poslední minutě první třetiny se připomněli i hosté, Pabiška však Výborného přihrávku ve vyrovnání nepřetavil. Prosadil se tak opět domácí tým a pomohl mu k tomu svou nedisciplinovaností zejména Musil. Mladoboleslavský útočník byl ve 24. minutě již potřetí vyloučen a Třinec toho využil. Na 2:0 zvýšil tvrdou střelou od modré obránce Roth.

Vzápětí mohla šance hostů na bodový zisk ještě více klesnout. Mikulík zastavil Adamského v šanci jen za cenu faulu a domácí útočník dostal výhodu trestného střílení. Ritticha ale překonat nedokázal.

Adamský vyhnal Ritticha z branky

Oceláře to ale dlouho mrzet nemuselo. Ještě ve druhé části se dvakrát prosadili a dokonce při přesilové hře soupeře. Nejprve skóroval Rákos a poté z trestné lavice se vracející Adamský, který tak vyhnal Ritticha z branky.

Hosté měli šance na snížení, najít recept na pozorného Hrubce, který v předešlých dvou duelech inkasoval jen jednou, se jim ale dlouho nedařilo. Pozorný byl ale i Valent, jenž nahradil Ritticha. Nakonec se ale Středočeši branky dočkali, v 55. minutě přesně střílel Lenc. Na jeho gól dokázal rychle odpovědět Polanský, ale poslední slovo měl Broš, který upravil na konečných 5:2.

7. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 11. Adamský (Polanský), 25. Roth (Kreps, Irgl), 31. Rákos, 33. Adamský (Galvas), 56. Polanský (Nosek) - 55. Lenc (Robar, D. Výborný), 58. Broš (Klimenta, Mikulík). Rozhodčí: Hradil, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:7, navíc Linhart (Třinec) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 4071.
Třinec: Hrubec - Roth, Klesla, Trončinský, M. Doudera, Nosek, Linhart, Galvas - Irgl, Polanský, Adamský - Rufer, Kreps, Dravecký - Rákos, Žejdl, Orsava - Cienciala, Růžička, Kindl. Trenéři: Kalous a Varaďa.
Mladá Boleslav: Rittich (33. Valent) - M. Hruška, Kučný, Stříteský, Trška, Robar, Widmar, R. Čermák - Pacovský, D. Výborný, Pabiška - Mikulík, Broš, Klimenta - Hyka, Musil, Lenc - D. Květoň, Vrbata, Bárta. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Časová osa: Tipsport extraliga