Třinec pošesté za sebou naplno bodoval, vyhrál v Brně

39. Adamský 0:2
45. Ton 1:2
Záznam online reportáže »

10. října 2014 20:30 - Brno

Hokejisté Třince porazili v desátém kole Tipsport extraligy v Brně Kometou 2:1 a vyhráli tak už šesté utkání v řadě bez ztráty bodu. Naopak krize domácích pokračuje. Finalista play off uplynulého ročníku prohráli pošesté za sebou.

Václav Šálek, ČTK

Oproti předcházejícím dvěma vystoupením na domácím ledě Brňané zlepšili defenzivní hru, lépe vykrývali soupeře v prostoru před brankou a oporou byl i gólman Čiliak. K úspěchu to ale Kometě stejně nestačilo.

Snaha hrát s lídrem tabulky vyrovnanou partii však domácím hokejistům komplikovala vlastní nekázeň. V průběhu první třetiny byli vyloučeni dvakrát Tomáš Svoboda, Jan Hanzlík a Čermák.

Gól v oslabení sice neinkasovali, přesto první třetinu prohráli. Obránci Ptáček s Kempným zapomněli za svými zády zcela volného Irgla, jenž ze sólového nájezdu vstřelil vedoucí branku.

Adamský pojistil náskok

Také v úvodu druhé třetiny si Oceláři udržovali výraznou převahu, které chyběla jen přesnější koncovka. Brňané srovnali s hosty krok až po polovině zápasu, překonat brankáře Hamerlíka, který dostal tentokráte přednost před Hrubcem, se jim ale nedařilo.

Místo vyrovnávací branky se prosadil Třinec a dokonce v oslabení. Při Rothově trestu sice Kometa vyhrála v útočném pásmu vhazování, puk ale rychle získali hosté a Adamský rychlý protiútok zakončil úspěšným blafákem.

Kometa se dále snažila snížit a ve 45. minutě se jí to podařilo, když se v přesilové hře prosadil Ton. Vyrovnat se ale už Brnu nepodařilo ani při závěrečné power play.

10. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 1:2 (0:1, 0:1, 1:0).
Branky a nahrávky: 45. P. Ton (V. Němec, J. Hruška) - 7. Irgl (Roth, Plíhal), 39. Adamský (Orsava). Rozhodčí: Hradil, Pešina - Bláha, Špůr. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 6706.
Kometa Brno: Čiliak - Ptáček, Kempný, König, Jan Hanzlík, Kuboš, Dlapa, Dujsík - P. Ton, V. Němec, J. Hruška - T. Svoboda, L. Čermák, Ostřížek - Vondráček, Koreis, Burian - Mrázek, Kusko, Wasserbauer. Trenéři: Kýhos, Pešout a M. Beran.
Třinec: Hamerlík - Roth, Klesla, Galvas, M. Doudera, Nosek, Linhart, Trončínský - Kreps, Plíhal, Dravecký - Irgl, Polanský, Adamský - Rákos, Žejdl, Orsava - Jašek, M. Růžička, Kindl. Trenéři: Kalous a Varaďa.

Časová osa: Tipsport extraliga