Rubriky:

Tipsport extraliga

Vítkovice se zmítají v křeči, pravděpodobně přijdou změny

14. října 2014 21:02 - Ostrava

Šňůru porážek dnes hokejisté Vítkovic nepřetrhli ani proti Mladé Boleslavi. Nováčkovi nejvyšší soutěže ostravský celek podlehl 1:4 a po šesté prohře v řadě jsou podle všeho na spadnutí personální změny. Generální manažer klubu Petr Husička po utkání aktuální zatím situaci nijak nekomentoval.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Vítkovice zažívají už měsíc po startu extraligové sezony řádné turbulence. Po pátém kole a čtyřech výhrách za sebou byly jen o skóre druhé, jenomže přišla další a negativní série, a šest kol bez bodového zisku uvrhlo mužstvo Petera Oremuse na opačný pól tabulky před dva nejhorší týmy Zlín a Brno.

"Teď je situace opravdu zlá. Za posledních deset dnů nepracujeme tak, jak máme, proto ty prohry přišly. Hokej je kolektivní hra a za výsledky zodpovídají všichni," řekl novinářům trenér Peter Oremus.

Generální manažer Husička už před zápasem naznačil, že další porážku nehodlá přejít mlčením a bez reakce. Vítkovice až na krátký záchvěv v třetí části navíc proti nováčkovi odvedly bídný výkon. Vedení klubu bylo po zápasu s hráči na dlouhé minuty zavřeno v šatně, ale podle všeho zatím bez konkrétních důsledků.

Prezident týmu je v USA

Oremus odmítl, že by měl před utkáním na krku nůž. "To jsou vnitřní záležitosti. Ale když prohrajete v řadě šest zápasů, je to velmi špatné a všichni cítíme, že se všichni musíme zlepšit," řekl Oremus.

Změny se však s velkou pravděpodobností dostaví. Možná opatření však Husička a spol. musí řešit na dálku po telefonu s prezidentem Františkem Černíkem, který je momentálně ve Spojených státech. "Je potřeba všechno vyhodnotit a najít nějaké východisko. Máme na to celou noc, abychom mohli popřemýšlet," řekl Oremus.

Oremus si láme hlavu nad tím, v kterém momentu se jeho tým do současné mizérie propadl. Začala už v sedmém kole nevydařenou třetí třetinou v domácím utkání s Libercem, v níž Vítkovice dostaly tři góly, přišly o náskok 2:0 a ještě jim sudí Mrkva chybně neuznal gól na 3:2.

"Absolutně se na to nechci vymlouvat. Odehráli jsme pak dalších pět špatných zápasů. Na nikoho druhého vinu házet nemůžeme. Musíme zlepšit bojovnost, přístup a podobné atributy. Od toho musíme začít. Impuls byl třeba ten gól na 1:3, kdy se pak začalo bruslit, ale takhle musíme hrát od první minuty," řekl Oremus.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..