Rubriky:

Tipsport extraliga

Zlín se musí ve dvou duelech obejít bez potrestaného beka Kotvana

2. prosince 2014 18:39 - Praha

Hokejisté Zlína se musí v nejbližších dvou utkáních obejít bez slovenského obránce Oldricha Kotvana. Čtyřiadvacetiletého beka potrestala disciplinární komise na základě podnětu Slavie zákazem startu za zákrok na slávistického útočníka Marka Tomicu v nedělním duelu 26. kola Tipsport extraligy ve Zlíně.

 

Glück Dalibor, ČTK

Kotvan fauloval Tomicu v závěru úvodní třetiny. Hostujícího útočníka, jenž se mu snažil při vedení kotouče kličkou vyhnout, zasáhl nepříjemně kolenem. Zatímco Kotvan si šel z rozhodnutí sudích za faul kolenem odpykat pouze dvouminutový trest, Tomica opustil led za asistence spoluhráčů a zápas pro něj předčasně skončil.

Předseda disciplinární komise Karel Holý dospěl po prostudování záznamu k závěru, že v Kotvanově zákroku nebyl primární úmysl zasáhnout protihráče kolenem. Trest přesto vynesl, neboť k zásahu kolena došlo. "Což může ve svých důsledcích vést i k těžkému zranění," popsal Holý v tiskové zprávě.

Nepodmíněný trest platí do neděle 7. prosince včetně. Holý při určení jeho výše vzal v potaz, že Kotvan nebyl v posledních dvou letech disciplinárně trestán, ale rovněž fakt, že Tomica kvůli poranění nohy utkání nedokončil.

Kotvan na jaře přispěl povedenými výkony k zisku mistrovského titulu Zlína. V probíhající sezóně odehrál člen širšího reprezentačního kádru za Berany 24 utkání a připsal si osm bodů za tři branky a pět asistencí.

Zlín přivítá v pátek Mladou Boleslav, v neděli se představí v Brně.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..