Rubriky:

Tipsport extraliga

Adamský otrávil Polívku. Nemůže přece čekat, že hned vychytá nulu, culil se třinecký útočník

29. prosince 2014 10:48 - Třinec

Třinec i Plzeň měly na kontě pět výher v řadě, šestou přidali doma Oceláři. Klíčovou roli při tom hrál hokejista Martin Adamský, jenž druhým hattrickem v sezóně otrávil dvacetiletého debutanta v brance hostů Patrika Polívku.

 

Petr Sznapka, ČTK

Po zápase jsem mu řekl, ať mi promine, že jsem mu pokazil první zápas," culil se Adamský. „Nemůže přece čekat, že hned vychytá nulu. Třeba v budoucnu vyroste v plzeňskou oporu," dodával třinecký útočník, jenž v sezóně vstřelil už 18 branek, z toho osm za posledních sedm utkání. „Nejsou v tom žádné čáry. Vždycky říkám, že bez ranky není branky, a držím se toho."

Hrdina zápasu byl ale k výkonu Ocelářů kritický. „Povedlo se nám Plzeň překvapit hned na začátku, brzy jsme vedli 2:0, ale druhá i třetí třetina byly horší. Klíčová byla Hrňova trefa 63 vteřin před koncem druhé třetiny, po ní se nám vrátil do rukou uklidňující náskok."

Erik Hrňa začínal sezónu na hostování v Olomouci a už tam se prezentoval parádní střeleckou formou. V třineckém dresu se za čtrnáct utkání trefil devětkrát a s devatenácti góly kraluje žebříčku střelců.

Hrabal zaujal gestem fair-play

„Má o gól víc než já, ale to není podstatné. Všechny góly v sezóně bych bez váhání vyměnil za rozhodující trefu ve finále," poznamenal Adamský.

V povánoční atmosféře zaujalo gesto fair play třineckého obránce Hrabala v 11. minutě. Rozhodčí signalizovali vyloučení plzeňského Ondřeje Kratěny, protože se jim zdálo, že Hrabala podrazil. Třinecký hráč ale sudím řekl, že to faul nebyl a že upadl sám, protože mu podklouzla brusle. „Jo, to oceňuju! To byla od Josefa paráda," kýval hlavou Kratěna. „No vidíte, my na ně takhle a zrovna Krtek mě na konci třetiny trefil do nohy. To je teda kámoš," vtipkoval Adamský, který v roce 2010 přišel do Třince právě z Plzně.

Škoda na ledě lídra postrádala Američana Hollwega, jenž za páteční faul kolenem na boleslavského Vrbatu vyfasoval pětizápasový distanc a na led se vrátí nejdřív 12. ledna.

Vladimír Kolář, Právo

O2 Sport Třinec - Vítkovice dnes 18:00
20191121T18:00:00+0100
Třinec vs. Vítkovice
Třinec vs. Vítkovice
Třinec
Vítkovice

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..