Tipsport extraliga

Nedorost zařídil Varům vítězství ve Znojmě

16. října 2005 20:42 - ZNOJMO

Znojmo po deseti zápasech bez porážky našlo v neděli nečekaného přemožitele. Karlovy Vary předvedly na ledě druhého celku tabulky výbornou defenzivní práci, v normální hrací době udržely nerozhodný stav a po 37 vteřinách prodloužení Slovák Nedorost prostrčil puk pod Trvajovým betonem do branky a zajistil hostům prémiový bod navíc.

Domácím od začátku narušoval rozehrávku aktivní forčekink soupeře už od středního pásma. Výraznější gólovou příležitost nepřinesla Znojmu ani první přesilovka, navíc chvíli po návratu vyloučeného obránce Poláka ujel po pravém křídle Selingr a z kruhu prostřelil domácího Trvaje.

Po 67 vteřinách druhé části karlovarský Pavelek trefil jen tyčky, vzápětí ale zahřmělo na druhé straně. Do útočného pásma se protáhl Kraus, Mensator po jeho střele neudržel puk a pro Puchera byla gólová dorážka lahůdkou.

Hned dvě šance dostat Znojmo do vedení promarnil Plášek, zblízka proti Mensatorovi neuspěl ani Uram. Karlovarští zůstávali soustředěni na obranu a nakonec slavili už pátou výhru v řadě, kterou v první minutě prodloužení zařídil Nedorost.

Miloslav Hořava, trenér Znojma: "Těžko jsme se probíjeli před branku a scházel nám důraz v koncovce."

Václav Baďouček, asistent trenéra K. Varů: "Mužstvo našlo dobrý herní styl, hrálo zodpovědně dozadu a uhlídalo rychlé útočníky soupeře."

Znojemští Orli - Energie Karlovy Vary 1:2 pp (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Pucher (Kraus) - 14. Selingr (Ptáček), 61. A. Nedorost (Dvořák. Hurtaj). Rozhodčí: Bolina - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 3900.