Tipsport extraliga

Hlinka zajistil Pardubicím šťastné vítězství ve Vsetíně

25. října 2005 20:02 - VSETÍN

Šťastné vítězství veze úřadující mistr z Valašska. O tříbodovém zisku Pardubic v 18. kole hokejové extraligy rozhodl Miroslav Hlinka, který překonal vsetínského brankáře Altrichtera 51 vteřin před řádným koncem utkání. Vsetínští tak i nadále čekají na svou premiérovou výhru v soutěži.

V úvodu byli domácí k nepoznání. Byli hokejovější a stříleli z každé pozice. Ve třetí minutě si zahráli přesilovku, ale Demel nastřelil jen tyč. V páté minutě už zvedali ruce nad hlavu hosté, jenže video potvrdilo, že gól byl dosažen rukou. Hylák zachraňoval i před Lambergem, Janků a Jenáčkem, Altrichter zase dvakrát vychytal Koukala.

Víc ze hry měl Vsetín i ve druhé části. Sotva přežil oslabení, ve kterém hodně podržel Altrichter, začal být zaměstnanější Hylák. Naštěstí pro něj své vyložené šance Demel a Jenáček spálili a přišel trest. Z nevinné akce vzešla přihrávka Čalouna na Lubinu a Pardubičtí šli do šaten s jednogólovým vedením.

Poslední třetinu začali Valaši v pěti proti třem, nicméně jejich střelecká potence nestačila ani na tuto výhodu. Začali se urputně snažit o vyrovnání, ale mistr až do 48. minuty s přehledem bránil. To se individuálně prosadil Květoň a začalo se od začátku. Domácí měli evidentně navrch. Po druhé brance už sahali Květoň a Rob. Ale minutu před koncem hostující Hlinka rozhodl o vítězství Pardubic.

Rostislav Vlach, asistent trenéra Vsetína : "Celý zápas jsme měli převahu, vytvořili jsme si řadu šancí, ale neumíme se prosadit střelecky. Z přemíry snahy jsme v závěru udělali chybu a dostali rozhodující gól."

Vladimír Martinec, trenér Pardubic: "Vsetín hrál velmi dobře a my vyhráli jen díky výborného výkonu brankáře a štěstí."

Vsetínská hokejová - Moeller Pardubice 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 48. Květoň - 36. Lubina (Čaloun, Mikeska), 60. Hlinka (Mrázek). Rozhodčí: Minář - Čech, Chytil. Vyloučení: 6:8, navíc Ivan (Vsetín) 10 min. Bez využití. Diváci: 2389.
Vsetín: Altrichter - Hrabal, Kučný, Horák, Bauer, Lamberg, Chmelíř - Valko, Stantien, Demel - Janků, R. Hruška, Jenáček - Gorev, Ivan, Rob - Dubec, Květoň, Duba. Trenéři: Kopřiva a Vlach.
Pardubice: Hylák - Snopek, Kántor, Novotný, Čáslava, Havíř, Mudroch, Linhart, Vágner - Mrázek, Hlinka, Kolář - Čaloun, Mikeska, Rolínek - Tvrdík, Koukal, Lubina - Cetkovský, Klouda, Korhoň. Trenéři: V. Martinec a Šejba.