Poslední Vsetín se podělil o body se Zlínem

VSETÍN

Remízou 1:1 skončilo sobotní valašské derby mezi Vsetínem a Zlínem v hokejové extralize. Obě branky v dohrávce 22. kola padly hned v úvodní třetině, kdy na gól hostujícího Rachůnka záhy odpověděl Rob. V 49. minutě mohl skórovat domácí Jenáček z trestného střílení, které ale neproměnil, v prodloužení měli naopak k druhému bodu blíže úřadující vicemistři.

Vstup do zápasu měli hosté bleskový. Pokus Melenovského ještě Altrichter vyrazil, ovšem na Rachůnkovu dorážku už neměl nárok. Vsetín se dostal na dostřel Murínovy branky až při první početní výhodě, jako první z domácích hráčů se dostal k zakončení akce Demel. Uspěl ale až Rob, jenž po skončení přesilové hry překvapil Murína střelou z úhlu.

Získat vedení mohl o dvě minuty později vsetínský Valko, ovšem ani nadvakrát na soupeřova gólmana nevyzrál. Podobně si počínal v další početní výhodě Jenáček. Třetinu bohatou na šance uzavřel zlínský Vosátko, který však trefil jen připraveného Altrichtra.

V druhé části přibylo soubojů, ale i zahozených šancí bylo pořád dost. Blízko druhé brance v síti protivníka byl v 27. minutě zlínský Čech, příležitost z kategorie vyložených pak spálil Rachůnek, který nedokázal z úhlu překonat ležícího Altrichtra.

Domácí se dostali ke slovu až v závěru třetiny. V 35. minutě Janků trefil tyč, následně v oslabení zahrozil Hrabal. Minutu před odchodem do kabin se Dubec ani nadvakrát neprosadil proti slovenskému gólmanovi. Na druhé straně se zranil Altrichter a po přestávce už nenastoupil, mezi tyčemi jej nahradil Fin Sasu Hovi.

Ten zpočátku mnoho práce neměl, neboť jeho spoluhráči častěji zaměstnávali gólmana na druhé straně - v přesilové hře ale Valko s Demelem neuspěli. Největší šanci strhnout vítězství na svou stranu měl Vsetín v 49. minutě. V oslabení ujel Demel, kterého nedovoleně zastavil Blaťák, nařízené trestné střílení ovšem Jenáček nevyužil.

Domácí byli nadále lepší a své umění musel Murín předvést především při pokusech Janků a Valka. Na druhé straně to zkusil Melenovský, ale další gól už nepadl ani v prodloužení, v němž zlínští Vosátko ani Kristek při sólových nájezdech Hoviho nepřekonali.

Vsetínská hokejová - Hamé Zlín 1:1 po prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Rob (Gorev, R. Hruška) - 2. Rachůnek (Barinka). Rozhodčí: Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 3520.
Sestavy:
Vsetín: Altrichter (41. Hovi) - Kučný, Hrabal, Horák, Bauer, Luža, Bolf - Valko, Stantien, Demel - Janků, Steiner, Jenáček - Gorev, R. Hruška, Rob - Dubec, Bacul, Duba. Trenéři: Kopřiva a Vlach.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Nosek, J. Malinský, Vosátko, Zubíček, Houdek, Galvas - Špilár, Leška, Záhorovský - Okál, Král, Melenovský - Barinka, M. Čech, Rachůnek - Kubiš, Kristek, Mokrejš. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.