Budějovice porazily Litvínov 4:1

ČESKÉ BUDĚJOVICE

České Budějovice v hokejové extralize porazily Litvínov 4:1. Chvílemi hodně nečistě hrající hosté se dostali sice do vedení po pěkné přihrávce Skleničky zpoza branky, který nabídl šanci Šaffrovi, ale pak se museli už jen bránit.

Vyrovnání zařídil dorážkou Hřebejk a potom už měli domácí velkou převahu, ze které utkání rozhodli. Třetí a čtvrtý gól vstřelil Veselý s asistencemi Krátošky. Zvlášť čtvrtá branka se po kombinaci celé pětky domácích na jeden dotek líbila. Puk skončil pod horní tyčkou nejlepšího muže v celku hostů - brankáře Fialy.

Milan Kupka, asistent trenéra Č. Budějovic: "První třetina se nám vůbec nepovedla, pak jsme ale zpřesnili hru a zaslouženě jsme vyhráli."

Petr Fiala, asistent trenéra Litvínova: "Po vyrovnání na 1:1 jsme hodně polevili, čekáme na přestávku."

České Budějovice - Litvínov 4:1
Branky: 39. a 53. Veselý, 22. Hřebejk, 34. Hudec - 6. Šaffer, hlavní rozhodčí Nečas, vyloučení 5:8, navíc (Kotrla (Č. B.) 10 min., bez využití, 4390 diváků, třetiny: 0:1, 3:0, 1:0.