Sparťané se servali s německým týmem. Slovák nemilosrdně posílal soupeře k zemi

Neumarkt

Sparťanští hokejisté nakonec prohráli na přípravném turnaji Dolomiten Cup v Neumarktu boj o třetí místo s německým Mannheimem 2:3 po samostatných nájezdech, ale německému soupeři rozhodně nedali nic zadarmo. Obstáli i v hromadné bitce v první třetině.

Rvačka hokejistů Sparty s Adlerem Mannheim.

Bitva vypukla ve 14. minutě úvodního dějství po vhazování v obranném pásmu Sparty. Pěstní souboje se chvílemi odbývaly v jednotlivých dvojičkách, které se zamotávaly do hromadné strkanice.

Sparťanským hrdinou byl v těch momentech slovenský obránce Michal Čajkovský, jenž se v jednu chvíli musel popasovat sám s trojnásobnou přesilou. Svůj souboj vyhrál i Jan Buchtele, který si poradil s Richmondem. Jan Švrček zase po vyrovnaném průběhu bitky přemohl Rheaulta.

DJ na stadiónu zareagoval poměrně bleskově a ihned začal vyhrávat slavný song z boxerského filmu Rocky III Eye of the Tiger. Jakmile se rozhodčím podařilo emoce zkrotit, vyloučili na pět minut plus do konce utkání Čajkovského a Richmonda.