Rubriky:

Tipsport extraliga

Divíšek se vrací do Pardubic, přichází na měsíční zkoušku

7. září 2015 12:41 - Praha

V Pardubicích už dvakrát delší čas působil, v roce 2005 jim pomohl získat mistrovský titul a nyní by mohl hokejový útočník Tomáš Divíšek spojit svou kariérou s východočeským klubem znovu. Šestatřicetiletý centr přichází do Pardubic na měsíční zkoušku, do přípravy týmu Miloše Říhy mladšího se zapojí už dnes.

 

Jan Handrejch

"Úvod sezóny nám ukázal, kde máme zatím nejbolavější místo, a tím je zatím přesilová hra. Od začátku věříme mančaftu, který máme, v konfrontaci s nejlepšími týmy Evropy jsme byli v některých fázích zápasů i lepší, ale neproměnili jsme šance. I proto jsme se rozhodli angažovat zkušeného centra Tomáše Divíška," řekl sportovní manažer klubu Dušan Salfický.

Divíšek se vrací do známého prostředí. V Pardubicích působil v letech 2002 až 2005, kdy oslavil s klubem zisk titulu. Na východ Čech se vrátil znovu v roce 2008 a působil tam necelé dvě sezóny. "Tomáš Divíšek přijde na zkoušku, po ní si sedneme a řekneme si, zda vzájemná spolupráce bude pokračovat. Hodně se bavíme o centrovi do přesilovek do první lajny. Uvidíme, co to přinese, nyní uvažujeme o variantě, že by Tomáš Divíšek hrál v ní s Tomášem Rolinkem a Petrem Sýkorou," uvedl Salfický.

Na kontě má Divíšek v nejvyšší soutěži za Slavii, Pardubice, Plzeň, Kometu Brno, Mladou Boleslav, Chomutov a Spartu 694 zápasů a 452 bodů za 197 branek a 255 asistencí. V roce 2012 vyhrál v dresu Komety produktivitu play off.

Slibují si od něj myšlenku do přesilovek

"Přednosti Tomáše víme: jedná se o mohutného centra s výborným vhazováním. Jeho úspěšnost na buly je vysoká. Má výborné čtení hry. Chceme využít i toho, že s Petrem v minulosti hrával. To je to gró, proč jej bereme. Dá naší hře myšlenku, která možná doposud v přesilovkách chyběla," navázal Salfický.

"Máme informace o tom, jak Tomáš trénoval, ale neviděli jsme jej v přípravných zápasech, proto je zde zatím na měsíční zkoušku. V pondělí se připojí k týmu, v úterý se podrobí fyzickým testům. Věříme, že vše klapne tak, abychom se pak domluvili na sezónním angažmá," dodal sportovní manažer Pardubic. Divíšek má na kontě také pět zápasů a jednu branku v NHL v dresu Philadelphie a krátce působil také v Basileji a Davosu.

škv, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..