Rubriky:

Tipsport extraliga

Živě

Třinec získal eso! Přichází Jágrův spoluhráč z Floridy Kopecký

22. října 2015 17:41 - Třinec

Slovenský hokejový reprezentant a účastník letošního světového šampionátu v Praze a Ostravě útočník Tomáš Kopecký bude hrát v Třinci. S úřadujícím vicemistrem se třiatřicetiletý útočník dohodl na víceletém kontraktu.

 

Profimedia.cz

„Registrovali jsme zájem z ruské Kontinentální ligy, ozvaly se kluby ze Švýcarska. S konkrétní nabídkou přišel ovšem Třinec a návrh z jeho strany Tomáše oslovil," uvedl pro klubový web Kopeckého agent Vladimír Vůjtek mladší.

Kopecký převážnou část své kariéry odehrál v NHL, poslední čtyři roky odehrál v týmu Florida Panthers, dohromady zvládl v nejlepší soutěži světa 578 zápasů. V Detroitu v sezóně 2007/2008 a v Chicagu v sezóně 2009/2010 získal dva Stanley Cupy. Ze Slovenskem získal Kopecký stříbrnou medaili na mistrovství světa v roce 2012, kde jej vedl Vladimír Vůjtek starší.

V zámoří chtěl zůstat i kapitán slovenských hokejistů na letošním šampionátu zůstat i v této sezóně, na zkoušce v Chicagu ale neuspěl. Proto zvolil návrat do Evropy. „Oceláři mají ambice, velmi silný kádr. Tomáš v minulých dnech absolvoval osobní schůzku s viceprezidentem klubu Janem Czudkem, posléze došlo k dohodě," doplnil Vůjtek mladší.

Kopecký je nastupuje nejčastěji na pozici pravého křídla, trenéři ho ale často využívají i jako středního útočníka.

tom, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..