Liberec zaskočil Pardubice hned v úvodu

PARDUBICE

Hokejisté Liberce neponechali v pátek nic náhodě. Do pardubické Arény vlétli jako divoká voda a už ve 3. minutě vedli nad zkoprnělými domácími rozdílem dvou branek. V první minutě Vampola zpoza branky nabil osamocenému Procházkovi a následně Ratajova střela propadla mezi Svobodovými betony.

Zaskočení domácí se těžko dostávali do tempa, vázla souhra a chybělo sebevědomí. Z ojedinělé šance  se Východočechům podařilo snížit, Mikeskova přihrávka našla Tvrdíka, který nájezd zakončil bekhendovou střelou pod horní tyč.

Bílí Tygři však v téže minutě kontrovali Ratajovým druhým gólem. V polovině utkání v početní výhodě Vaic našel rozjetého Podkonického, který střelou nad vyrážečku zvýšil vedení. Marnou snahu domácích dokreslovala neproměněná dvojnásobná přesilovka trvající 94 vteřin, při níž Hniličku neohrozili.

Vladimír Martinec, trenér Pardubic: "Soupeř byl lepší, agresivnější a vítězství si plně zasloužil. Dokonale potrestali naše hrubé chyby v obranné fázi."

Karel Dvořák, asistent trenéra Liberce: "Výborný vstup do zápasu se promítl do vítězství. Domácí sice snížili, ale jinak jsme měli utkání zcela pod kontrolou."

Moeller Pardubice - Bílí Tygři Liberec 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 13. Tvrdík (Mikeska, Havíř), 60. Tvrdík - 1. S. Procházka (Vampola, Rozsíval), 3. Rataj (Rýgl), 13. Rataj (Tomajko), 31. Podkonický (Vaic, Jiruš), 57. Rozsíval (Vampola). Rozhodčí: Polák - Čech, Chytil. Vyloučení: 10:10, navíc P. Sýkora (Pardubice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 8153.
Pardubice: Svoboda - Snopek, Lesák, Havíř, Mudroch, Kántor, Linhart, Vágner - P. Sýkora, Blažek, Hlinka - Mrázek, Mikeska, Tvrdík - Čaloun, Koukal, Kolář - Korhoň, Cetkovský, Lubina. Trenéři: V. Martinec a Šejba.
Liberec: Hnilička - Jiří Hanzlík, Jiruš, Krstev, Derner, Rýgl, Richter - Vaic, Podkonický, Šachl - Čermák, Rataj, Tomajko - P. Rozsíval, Vampola, S. Procházka - Klimenta, Pabiška, Víšek. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.