Tipsport extraliga

Pardubice letos poprvé vyzrály na Třinec

20. prosince 2005 20:41 - TŘINEC

Hokejisté Pardubic i druhý zápas pod vedením nového kouče Bezdíčka zvládli skvěle, po výhře nad Spartou uspěli v úterý v Třinci díky dvěma individuálním průnikům útočníků Korhoně a Sýkory, navíc je z branky podpořil výtečný Lašák. Mistr porazil Třinecké letos poprvé.

Za odvážný úvod se hosté dočkali vedení. Lašákem vyraženého puku se zmocnil Korhoň a sólo zakončil nekompromisně. Pak však získali převahu Oceláři, kteří si ve druhé třetině z hostující klece udělali střelnici. Jenže Lašák nekapituloval ani při krátké přesilovce pět na tři či téměř pětiminutové výhodě po faulu Hlinky, překonal jej až 16. trefou sezóny Kudrna.

Jenže vzápětí s pasem Mikesky ideálně naložil Sýkora, a přestože Třinec i v poslední části hrál více než minutu ve dvojnásobné výhodě, dvakrát zazvonila tyčka na opačné straně. V závěru Oceláři sáhli také k power-play a za riziko je ztrestal 24 s před koncem Blažek.

Jiří Juřík, trenér Třince: "Těžko jsme se dostávali do tempa, a když přišly šance, tak nás vychytal Lašák. Nešly nám přesilovky."

Petr Hemský, trenér Pardubic: "Ve druhé části Třinec šel za námi a dostal nás pod tlak, ale měli jsme i kus štěstí při jeho přesilovkách."

Oceláři Třinec - Moeller Pardubice 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 35. J. Kudrna (Tesařík, Peterek) - 8. Korhoň (Lašák), 38. P. Sýkora (Mikeska), 60. Blažek (P. Sýkora). Rozhodčí: Smeták - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:9, navíc M. Hlinka (Pardubice) 5 minut a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 3298.
Třinec: Biegl - Tesařík, Výtisk, Hunkes, Pácal, Kroupa, Frolo - Paroulek, Skořepa, Fabuš - J. Kudrna, Peterek, Martynek - Huna, Polanský, Tomas. Trenéři: Juřík, Mach a Daneček.
Padubice: Lašák - Havíř, Mudroch, Snopek, Čáslava, Vágner, Linhart, Chaloupka - Mrázek, Mikeska, M. Hlinka - P. Sýkora, Blažek, Lubina - Šeda, Koukal, Kolář - Korhoň, Starý. Trenéři: Bezdíček a P. Hemský.