Karlovy Vary zastavily vítěznou sérii Slavie

KARLOVY VARY

Karlovarská Energie získala v úterý skalp osmkrát neporaženého lídra tabulky, zejména díky výborné produktivitě a komplexnímu výkonu celého mužstva. Nová karlovarská posila Kraft se brankově prosadila už po devíti minutách. Za chvíli jej napodobil parádní dělovkou Skuhravý.

Obránce Karlových Varů Josef Řezníček

Jenže jak rychle se domácí do vedení dostali, o to rychleji o něj přišli. V rozmezí 14 vteřin zaskočili Přikryla Tomica a Vlasák. Zběsilou první třetinu však uzavřel Hurtaj, který své sólo v oslabení zakončil bekhendem mezi Hronkovy betony.

Napětí si diváci užívali až do konce, a to i přesto, že Kumstát posunul domácí znovu do dvoubrankového vedení. Pečlivá domácí obrana už dovolila Tomicovi pouze snížit.

Václav Baďouček, asistent trenéra K. Varů: "Po slávistickém vyrovnání jsme potřebovali zlepšit obranu a hosté se začali tlačit do útoku. Soustředili jsme na to, abychom utkání dotáhli do vítězného konce."

Jiří Kalous, asistent trenéra Slavie: "V utkání jsme byli jasně lepší. Domácí měli pouze velkou dávku štěstí."

Energie Karlovy Vary - Slavia Praha 4:3 (3:2, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Kraft (Skuhravý, Krajíček), 10. Skuhravý (Košťál), 14. Hurtaj, 29. Petr Kumstát - 10. Tomica (J. Novák), 11. Vlasák (Bednář), 47. Tomica. Rozhodčí: Polák - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2100.
Karlovy Vary: Přikryl - Macholda, J. Řezníček, Krajíček, Duben, J. Polák, Ustrnul - Petr Kumstát, Hurtaj, Selingr - M. Dvořák, Kraft, Pavelek - Milan Procházka, Skuhravý, Košťál. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
Slavia Praha: Hronek - Kadlec, Pojkar, J. Novák, Žižka, Kolařík, Graňák, Žabka, Drtina - D. Hruška, Beránek, Tomica - Bednář, Vlasák, Sup - Vondrka, Kopecký, Dlouhý. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.