49. Lenc 6:6
52. Vondrka 7:6
Záznam online reportáže »

13. prosince 2015 20:09 - Chomutov

Hokejisté Chomutova úspěšně zvládli gólovou přestřelku s Mladou Boleslaví a zápas 28. kola extraligy vyhráli 7:6. Hattrickem včetně vítězného gólu se na tom podílel kapitán Michal Vondrka, nejproduktivnější hráč soutěže Roman Červenka nasbíral čtyři kanadské body za gól a tři asistence. Piráti tak doma bodovali v desátém zápase za sebou.

David Taneček, ČTK

Domácí dostali již po osmi sekundách hry výhodu přesilové hry, otevřít skóre se jim ale nepodařilo. Do vedení se tak dostali hosté. Bárta získal v útočném pásmu puk, jeho bekhendovou střelu Kopřiva jen vyrazil a dojíždějící Hruška jej přesně dorazil.

Chomutov vyrovnal v 9. minutě při signalizovaném vyloučení boleslavského hráče. Střílenou přihrávku Červenky usměrnil Tomica. O tři minuty později šli domácí po podobné akci do vedení. Růžička z levého kruhu našel před brankou Hřebejka, který nastavil hůl a puk proplachtil za Rittichova záda. Další branku domácích mohl přidat Rutta, ale Ritticha překonat nedokázal. Místo 3:1 to tak bylo 2:2. V 19. minutě totiž překonal Kopřivu bezprostředně po buly obránce Ovčačík.

Stejná situace jako v úvodu zápasu se opakovala i na začátku prostřední části hry, kdy byl již po čtyřech sekundách vyloučen boleslavský Urban. Tentokrát ale domácí o výhodu připravil po 68 sekundách faulující Pospíšil.

Do vedení se následně dostali Středočeši. Při signalizovaném vyloučení se k puku dostal Ovčačík a tvrdou střelou překonal Kopřivu. Hosté mohli své vedení zvýšil při Chloubově čtyřminutovém vyloučení, domácí sevřeli v obranném pásmu, ale ke gólu jejich převaha nevedla.

Přesilovou hru naopak využil Chomutov a opět srovnal stav utkání. Ránu Červenky od modré čáry vyrazil Rittich jenom před sebe a Vondrka pohotově dorážel. Vedení zpět na chomutovskou stranu poté vrátil Růžička.

Branky padaly jako na běžícím pásu i v třetí třetině, za necelých pět minut diváci viděli čtyři. Nejdříve sekundu před vypršením trestu Červenky prostřelil Kopřivu Pacovský. O 71 sekund později se opět radovali Piráti. Růžička od mantinelu našel před brankou Vondrku, který si připsal druhý gól večera. A ze strany domácích to nebylo vše - na 6:4 upravil Červenka.

Hosté však nesložili zbraně a rychle snížili. Již o 41 sekund později prostřelil Kopřivu Pacovský. Pro chomutovského brankáře tím zápas skončil a napodobil tak Ritticha, jehož trenéři hostů vystřídali krátce předtím.

Přestřelka pokračovala i nadále. V oslabení ujel domácí obraně Lenc, překonal Strmeně a vyrovnal. Poslední slovo měl ale v 52. minutě Vondrka, který rozhodl o výhře domácích.

28. kolo hokejové extraligy:
Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav 7:6 (2:2, 2:1, 3:3)
Branky a nahrávky: 9. Tomica (Červenka, Harant), 12. Hřebejk (V. Růžička ml.), 35. Vondrka (Červenka), 38. V. Růžička ml. (Harant, Dlapa), 42. Vondrka (V. Růžička ml.), 45. Červenka (Tomica), 52. Vondrka (Jánošík, Červenka) - 4. R. Hruška (Bárta), 18. Ovčačík (R. Hruška), 26. Ovčačík (Urban), 41. Pacovský (Voráček, Urban), 45. Pacovský (Klepiš), 49. Lenc (Stříteský, Voráček). Rozhodčí: Hribik, Souček - Frodl, Komárek. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 4819.
Chomutov: M. Kopřiva (45. Strmeň) - Rutta, Skinner, Harant, Jánošík, Šidlík, Pereťagin, Dlapa - Pospíšil, Červenka, Tomica - Hřebejk, V. Růžička ml., Vondrka - Chlouba, D. Květoň, Sklenář - R. Veselý, Račuk, Dušek. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.
Mladá Boleslav: Rittich (45. M. Růžička) - Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Kučný - Hyka, Urban, Pacovský - M. Látal, Klepiš, Lenc - Jarůšek, Musil, L. Pabiška - Bárta, R. Hruška, Klimenta. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.