Sparta ovládla šlágr kola, Vítkovice oživily naději, Kometa selhala při nájezdech

Sparta ovládla šlágr 46. kola hokejové extraligy, porazila vedoucí Liberec 5:2. Vítkovice v přestřelce měly nakonec navrch nad Pardubicemi (6:4) a oživily šanci na postup do předkola play off. Olomouc bitvu o přímý postup do čtvrtfinále se Zlínem prohrála 1:2 po nájezdech. Litvínov podlehl Boleslavi 4:5 v prodloužení, Brňané padli s Plzní 4:5 po samostatných nájezdech. Hradečtí zdolali Třinec 3:2, Antonín Honejsek zaznamenal ve druhé třetině hattrick! Chomutov po dlouhých týdnech uspěl venku, porazil Karlovy Vary jasně 6:1.

Hokejisté Sparty se radují z třetího gólu proti Liberci.

Hitem kola byla bitva vedoucího Liberce s druhou Spartou. Před utkáním domácí slavnostně vyvěsili ke stropu haly dres brankáře Milana Hniličky s číslem 33. Olympijský vítěz z Nagana a trojnásobný mistr světa působil pod Ještědem pět let. Pak v souboji celků s aktuálně výtečnou formou sledoval úspěch Pražanů, kteří snížili ztrátu na lídra tabulky na šest bodů.

Hokejová Tipsport extraliga, 46. kolo:
Vítkovice - Pardubice 6:4
Branky: 25. a 45. Kafka, 41. Olesz, 50. Balán, 50. Štencel, 58. Szturc - 28. Rapáč, 37. Orsava, 39. Sýkora, 47. Monja
Litvínov - Mladá Boleslav 4:5 po prodloužení
Branky:  26. Hübl, 30. Duda, 41. Hořava, 58. Martynek - 3. Výborný, 29. Trončinský, 53. Pabiška, 59. Stříteský, 62. Klepiš
Liberec - Sparta 2:5
Branky: 30. Řepík, 37. Lakatoš - 10. a 28. Forman, 24. Cingel, 37. Buchtele, 59. Kumstát
Olomouc - Zlín 1:2 po sam. nájezdech
Branky: 17. Holec - 45. Říčka, rozhodující nájezd Bukarts
Brno - Plzeň 4:5 po sam. nájezdech
Branky: 37. Němec, 42. Čermák, 50. Kováčik, 59. Káňa - 20. a 44. Indrák, 43. Lev, 53. a rozhodující nájezd Johnson
Hradec Králové - Třinec 3:2
Branky: 23., 25. a 28. Honejsek - 18. Irgl, 41. Rákos
Karlovy Vary - Chomutov 1:6
Branky: 28. Sičák - 20. Kämpf, 30. Pospíšil, 37. Květoň, 44. Ölvecký, 49. Rutta, 50. Račuk

Vítkovice i Pardubice měly před vzájemnou bitvou shodný počet bodů (53) a nevalnou bilanci posledních zápasů. K desáté příčce, jež jako poslední zajišťuje postup do předkola play off, se na pět bodů po divokém průběhu utkání přiblížili domácí. Východočeši sice ve druhé třetině otočili na 3:1, ale nebylo jim to nic platné. Ve třetí části hry se ještě jednou ujali vedení, Vítkovičtí však třemi zásahy dovedli duel k vítězství.

Hradec vyhrál doma pošesté za sebou a je znovu třetí, hattrick zaznamenal Antonín Honejsek. Třinec podlehl potřetí v řadě a dává naději číhajícím Vítkovicím.

Olomouc nadále drží poslední přímo postupovou příčku do čtvrtfinále, ale jeho náskok na Chomutov a Zlín se snížil na tři resp. čtyři body. Ve vzájemném souboji s Berany Hanáci podlehli po nájezdech. Důležitý boj o šestku rozhodl Roberts Bukarts.

Kometa nenavázala proti Plzni na středeční úspěch proti Hradci Králové, který pro ni byl teprve druhou výhrou z posledních deseti utkání. Obránce Brna Tomáš Malec nastoupil k jubilejnímu 500. zápasu v české extralize, ale slavit po nájezdovém nezdaru svého týmu nemohl. Plzeň vyhrála pět z posledních sedmi utkání.

Litvínov po prohře 0:5 se Spartou neuspěl ani s Mladou Boleslaví. Středočeši přitom z předešlých čtyř zápasů zvítězili v jediném a začínali si komplikovat situaci v boji o elitní šestku. Chemici ztratili vedení v 59. minutě (hosty spasila power play šest na tři) a nakonec podlehli podruhé v řadě. Náznak obratu k lepším časům mistrovského celku stále více bere za své.

Chomutovští ukončili sérii 10 porážek v arénách soupeřů za sebou, na tři góly nahrál Roman Červenka. Karlovarští potvrdili, že mají nejhorší bilanci v domácím prostředí. Piráti před tímhle utkáním naposledy zvítězili venku na konci listopadu v Hradci Králové.