49. Bližňák (trestné střílení) 5:4
52. Štumpf (trestné střílení) 6:4
Záznam online reportáže »

1. března 2016 19:42 - Zlín

Hokejisté Zlína porazili v 51. kole extraligy Plzeň 6:4 a porazili tak Západočechy potřetí za sebou. Prvním hattrickem v české nejvyšší soutěži se na výhře domácích podílel slovenský útočník Daniel Štumpf. Zlín se posunul na sedmé místo tabulky a bez ohledu na výsledky závěrečného kola základní části bude hrát předkolo play off. Plzeň klesla na čtvrté místo.

Dalibor Glück, ČTK

Domácí se museli obejít bez pomoci nemocné brankářské jedničky Kašíka i nejlepšího střelce Bukartse. A protože mimo hru je i tradiční dvojka Štůrala či trojka Zavadil, do branky musel nastoupit junior Haloda, jemuž kryl záda patnáctiletý mladší dorostenec Kořének.

Zápas začal opatrně, hned první větší šance však skončila gólem. V páté minutě poslal Plzeň do vedení Bližňák, který se trefil pod horní tyč. V první třetině se moc zajímavého nedělo, párkrát si však zasloužil potleskl domácí gólman. V závěru třetiny při přesilovce dobře pálil Kadlec, ale těsně nad branku.

Druhá dvacetiminutovka nabídla mnohem lepší hokej. Ve 25. minutě vyjel zpoza branky Štumpf a dokázal vyrovnat. Vzápětí poslal Berany do vedení na brankovišti důrazný Čachotský. Netrvalo dlouho a stav byl už 3:1. Svou druhou branku v zápase vstřelil z dorážky Štumpf. Následně se Západočeši ubránili oslabení a dokázali snížit. Z kruhu "z první" přesně pálil Indrák. Hosté následně mohli i vyrovnat, Halodovi však pomohli spoluhráči.

Zlín vstřelil dva góly během minuty

Gólové hody pokračovaly i ve třetí části. Tu sice začali náporem hosté, ovšem několikanásobné palebné pokusy gól neznamenaly. Tedy alespoň na straně Plzně. Zlín se radoval dvakrát v rozmezí jedné minuty a rázem byl stav 5:2. Pro Moravany to byl první pětigólový zápas na domácím ledě v sezóně. Nejprve o tyčku dostal puk do branky po střele z kruhu Říčka, následně využil chybu Machovského Vlach.

Plzeňská jednička následně ze hry odstoupila a na jeho místo nastoupil Polívka. A tento tah dodal Indiánům krev do žil. Nejprve na rozdíl dvou gólů snížil dorážkou Indrák, načež za sedmnáct sekund proměnil trestné střílení střelou do horního růžku Bližňák.

I domácí ale dostali možnost trestného střílení a Štumpf jej také využil. I potřetí ale překonal Machovského, kterého trenéři hostů na nájezd poslali zpět do branky místo Polívky. O osudu zápasu tak bylo definitivně rozhodnuto.

51. kolo hokejové extraligy:
PSG Zlín - HC Škoda Plzeň 6:4 (0:1, 3:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 25. Štumpf (O. Veselý), 30. Čachotský (P. Holík, Urbanec), 31. Štumpf (Matějíček), 44. Říčka (P. Holík, Urbanec), 45. Roman Vlach (Kotvan, Cibák), 52. Štumpf z trest. střílení - 5. Bližňák (Johnson), 34. Indrák (T. Svoboda), 49. Indrák (T. Svoboda, Jeřábek), 49. Bližňák z trest. střílení. Rozhodčí: Baluška, Müllner (oba SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 4306.
Zlín: Haloda - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Horák, Urbanec - Čachotský, P. Holík, Říčka - Štumpf, Roman Vlach, O. Veselý - Ondráček, D. Šťastný, F. Čech - Maruna, Cibák, T. Sýkora. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Plzeň: Machovský (45. Polívka) - Jeřábek, Kvasnička, Kadlec, D. Sklenička, Kudroč, Pulpán - Indrák, Lev, D. Kubalík - Kratěna, Bližňák, Johnson - Hrňa, Preisinger, T. Svoboda - Hollweg, Přikryl, Poletín. Trenéři: Michal Straka a Čihák.

Časová osa: Tipsport extraliga