Rubriky:

Tipsport extraliga

Nejlepší práce na světě? Liberecký gólman Lašák má jasno

19. března 2016 09:03 - Liberec

Jak tenký rozdíl může být mezi rolí hrdiny a packala si potvrdil ve druhém čtvrtfinále s Chomutovem liberecký gólman Ján Lašák. Nepovedenou rozehrávku, která mohla rezultovat ve dvougólové vedení Pirátů, zachránil tygřím skokem proti střele Vondrky do odkryté branky.

 

Radek Petrášek, ČTK

„To jsou detaily, které rozhodují. Udělal jsem hrubku a kdyby z toho byl gól na 0:2, měl jsem teď svěšenou hlavu. Ale dostal jsem druhou šanci tu chybu napravit,“ oddechl si slovenský brankář.

Nadchla ho atmosféra

A tak si mohl vychutnávat radost fanoušků z tažení za druhou čtvrtfinálovou výhrou. „Viděl jsem za brankou pána v bílém tričku, jak tam po našem gólu na 3:1 křičel, měl ruce nahoře, byly to neskutečné emoce, něco nádherného,“ rozplýval se nad bílým peklem, které tradičně zápasy Bílých Tygrů v play off provází.

„Přijde sedm a půl tisíce lidí a odchází domů maximálně spokojeni. To je něco skvělého a není to žádné klišé. Pořád říkám, že tohle je ta nejkrásnější práce na světě,“ pochvaluje si liberecká opora.

„Brankáři můžou dělat v play off velký rozdíl a já jsem rád, že mi to zatím vychází,“ hlásí šestatřicetiletý gólman, jenž už zažil mistrovské tažení před jedenácti lety s Pardubicemi.

Lašák ale neřeší, jestli může být letošní play off jeho poslední šancí na velký klubový úspěch. „Cítím se dobře. A poslední zápas může přijít ve dvaceti nebo ve třiceti. Život umí být krutý, takže člověk musí žít a všechno dělat neustále naplno,“ ví.

Michal Osoba, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..