Šimek výrazně přispěl k druhé výhře Bílých Tygrů: Ve třetích třetinách prodáváme naši kondici

Liberec

Rady kouče Pešána si vzal Radim Šimek k srdci. Třiadvacetiletý obránce podpořil libereckou ofenzívu, gólem a dvěma asistencemi pomáhal udolat boleslavský odpor.

Radim Šimek (vpravo) z Liberce a Martin Látal z Boleslavi.

Mohli jste rozhodnout už dřív, než ve třetí třetině?

Vstoupili jsme dobře do zápasu, měli jsme šance na víc gólů, mohlo to být z naší strany opravdu klidnější. Za stavu 1:1 jsme trochu znervózněli.

Ale závěrečná část opět rozhodla ve váš prospěch, čím to je?

Já si myslím, že jsme výborně natrénovaní od kondičního kouče, celý rok nám dává zabrat v posilovně. V těch třetích třetinách to prodáváme, předvedli jsme to i s Chomutovem.

Od trenéra Pešána máte pokyny být hodně aktivní směrem dopředu?

Máme na tom založený systém, že beci podporují útok. U toho mého gólu tam výborně clonil Michal Bulíř. Možná to i tečoval, ale to je asi jedno.

Pro vás je to první extraligové play off v životě, užíváte si to?

Mám premiéru a jsem rád, že můžu hrát s Martinem Ševcem, to mi dává strašně moc zkušeností.

Před vítězným gólem Radivojeviče jste přežili oslabení, bylo to zlom?

Trenér nás svolal a říkal, že od toho oslabení se odrazíme a předpověděl to výborně. My hned z protiútoku dali na 3:2 a ten gól je položil.

Nevadí vám, že se série docela vyhrocuje?

Já jsem rád, když je to vyhrocené. Člověk se do zápasu víc dostane, než kdyby to bylo uspávací, tak ten hokej je o ničem. Baví to nás i diváky.

Co čekáte od boleslavských odvet?

Výhry nás uklidnily, v Boleslavi to není jednoduché. Diváci jsou tam vybláznění, budou houkat pořád na rozhodčí, ale minimálně jeden zápas tam jedeme urvat.