Rubriky:

Tipsport extraliga

Kučného faul na Řepíka má dohru. Jaký trest obránce Boleslavi obdržel?

7. dubna 2016 11:23 - Praha
(Aktualizováno: 7. dubna 2016 12:02)

Hokejový obránce Mladé Boleslavi Jiří Kučný obdržel od disciplinární komise extraligy stopku na tři zápasy za faul na libereckého útočníka Michala Řepíka v úterním čtvrtém zápase semifinále play off. Jelikož Středočeši už z bojů o titul vypadli, trest si Kučný přenáší do příští sezóny.

 

Radek Petrášek, ČTK

Dvaatřicetiletý obránce zasáhl Řepíka za libereckou brankou do hlavy a krku a hlavní rozhodčí Fraňo s Hradilem mu uložili trest na pět minut a do konce utkání. Zákrokem se dodatečně zabýval i předseda disciplinárky Karel Holý, který rozhodl o zastavení činnosti na tři utkání.

„Zákrok byl veden na protihráče v držení kotouče, který byl krátce předtím vázán na souboj s dalším soupeřem, a přestože pohyb hráče na poslední chvíli zaregistroval, neměl možnost se na střet odpovídajícím způsobem připravit," uvedl Holý v tiskové zprávě s tím, že za zvlášť významnou považuje skutečnost, že zákrok byl veden loktem od těla a hlavní síla střetu směřovala na oblast hlavy a krku protihráče.

„Z dostupných záběrů je také zřejmé, že při něm primárně došlo k zásahu hlavy, přičemž hráč si při podobném způsobu vedení zákroku musel být vědom možných následků," doplnil Holý, jenž při vynesení trestu zohlednil i fakt, že Kučný nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán.

Jihlavského Kohouta disciplinárka netrestá

Dodatečnému potrestání naopak unikl jihlavský Martin Kohout, jenž v úterním barážovém utkání se Slavií dostal za zásah do oblasti hlavy a krku Antonína Růžičky trest ve hře.

„Vysokou nájezdovou rychlost lze v tomto případě odůvodnit snahou hráče dojet volný kotouč nebo alespoň ztížit protihráči jeho rozehrávku. Z dostupného záběru je také patrné, že protihráč, který pohyb soupeře zaregistroval, těsně před hrazením ve snaze odehrát kotouč oběma rukama přibrzdil a snížením těžiště výrazně minimalizoval možnost se zákroku bránit," vysvětlil Holý, jenž neshledal Kohoutův faul jako úmyslný.

Slávistický útočník Tomáš Andrés pak přijde o deset procent z měsíčního platu, jelikož se ve stejném duelu dopustil filmování.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..