Vítkovice po třech porážkách vyhrály v Litvínově

LITVÍNOV

Hokejisté Vítkovic se po třech porážkách za sebou dočkali úspěchu a díky nedělní výhře v 48. kole Litvínově 5:3 si upevnili čtvrtou pozici v extraligové tabulce. Ostravané mají před pátým Znojmem již tříbodový náskok. Vítkovice potvrdily, že se jim proti Chemopetrolu daří a Litvínov čeká ve vzájemných zápasech na vítězství již jedenáct utkání.

Lépe začali domácí a už v třetí minutě se prosadil v přesilové hře Jánský. Ale Vítkovicím se podařilo v závěru úvodní třetiny během 66 vteřin otočit skóre. Nejdříve se při přesilovce, kdy vyloučenému Laškovi chyběla do návratu na led jediná vteřina, trefil do horního růžku Uram. Druhý gól hostů přidal šikovnou tečí Kropáč.

Ve druhé třetině se opět při přesilovce prosadil vítkovický Procházka a hosté tak domácím odskočili na rozdíl dvou branek. Ve 32. minutě vrátil domácím naději prudkou střelou Sklenička, jehož gól musel ještě potvrdit videorozhodčí.

Když v úvodu třetí části srovnal svou premiérovou trefou v extralize mladík Vrtek, vypadalo to, že se schyluje k dramatu. Jenže hosté byli proti. V 52. minutě totiž litvínovští nechali příliš mnoho prostoru Káňovi a ten přesně mířenou střelou opět strhnul vedení na stranu Vítkovic. Jejich výhru pak pečetil šest minut před koncem Uram, který proměnil trestné střílení nařízené za faul Punčocháře na pronikajícího Procházku.

Chemopetrol Litvínov - Vítkovice Steel 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 3. Jánský (Reichel), 32. Sklenička (Bednařík), 46. Vrtek (Ťupa, Zadina) - 18. Uram (Vůjtek), 19. Kropáč (S. Hudec), 29. R. Procházka (Uram, Vůjtek), 52. Káňa (Hubáček), 54. Uram z trestného střílení. Rozhodčí: Polák - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:2. Diváci: 1450.
Litvínov: R. Fiala - Hranáč, Poživil, Skuhrovec, Kočí, Ťupa, Lašek, Punčochář - Jánský, Reichel, Kubinčák - Zadina, Vrtek, Gombár - Šaffer, Sklenička, Bednařík - Závada, Rindoš, Švejda. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.
Vítkovice: Pinc - Kuboš (21. Jurečka), Philipp, Jasečko, S. Hudec, Gulaši, Dresler - Vůjtek ml., R. Procházka, Uram - Irgl, Káňa, Hubáček - Kropáč, Hulva, Köhler. Trenéři: Vůjtek st. a Holaň.