Tipsport extraliga

Slavia vrací úder, po vítězství 3:0 srovnala sérii

29. března 2006 19:26 - PRAHA

Stejně jako v úvodním zápase, také ve druhém dějství semifinále play-off hokejové extraligy mezi pražskou Slavií a Českými Budějovicemi kapituloval jeden z brankářů pouze dvakrát. Zatímco v úterý zvítězili 2:0 hosté z jihu Čech, Pražané se tentokrát radovali z výhry 3:0. Série je srovnána na 1:1 a v sobotu se stěhuje do Budějovic.

Budějovičtí začali stejně aktivně jako v prvním semifinále. Sailer prověřil Fraňka zblízka, dorážet se snažil ještě Hřebejk. Na druhé straně zahrozil Hruška, ale jeho pokus o blafák Turek vypíchl hokejkou. Hruška byl blízko gólu i o chvíli později, tentokrát se puk jen otřel o tyčku budějovické branky. Slavia každopádně převzala iniciativu a začala být nebezpečnější.

Všechny pokusy domácích ale s jistotou likvidoval Turek. Kryl tvrdou střelu Divíška, dalekonosný pokus Graňáka i bleskový výpad Tomici po pravém křídle. Zakletou branku Budějovic odčaroval až Bednář, který po 73 minutách semifinále jako první slávista překonal Turka. V patnácté minutě vyfasoval Duda čtyři minuty za hákování a následné napadení, ale Budějovičtí si za celou dobu nedokázali vypracovat nebezpečnější akci.

On-line reportáž z utkání Slavia - Č. Budějovice jste mohli sledovat zde.

Na začátku druhé třetiny Slavia pykala za vyloučení Divíška, jenže hosté sehráli přesilovou hru nejhůře, jak mohli. Domácí získali v oslabení puk, ujela dvojice Beránek, Tomica a druhý jmenovaný bez potíží využil lahůdkovou přihrávku před odkrytou branku. Podobnou šanci měli v polovině zápasu i hosté, ale střele Sailera chyběla přesnost a puk skončil těsně vedle  branky. Zbytek třetiny pak kouskovala častá vyloučení na obou stranách, pouze Kadlec v samém závěru trefil břevno Turkovy branky.

Slavia mohla zvýšit na tříbrankový rozdíl v 54. minutě. Jenže efektní Bednářovo zakončení blafákem do bekhendu nad Turkovu lapačku nakonec sudí neuznal pro předchozí údajné sevření kotouče.  Budějovicím nepomohly v poslední třetině k brance ani dvě přesilové hry. Domácí naopak 34 vteřin před koncem ještě upravili na konečných 3:0 střelou do prázdné branky.

Slavia Praha - Č. Budějovice 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Bednář (Sobotka, Duda), 24. Tomica (Beránek), 60. Prorok (Franěk). Rozhodčí: Šindler, Mikula - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 12.601. Stav série: 1:1.
Slavia Praha: Franěk - Kadlec, Graňák, J. Novák, Žižka, Žabka, Kolařík - Duda, Beránek, Tomica - D. Hruška, Vlasák, Sup - Bednář, Sobotka, Prorok - Divíšek, Kopecký, Dlouhý. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
České Budějovice: Turek - Posmyk, Gřegořek, Harant, Kutlák, Kotaška, Vydarený, Mucha - M. Hudec, Brabenec, Veselý - Hřebejk, Šimánek, Sailer - L. Květoň, Vak, Kotrla - Mertl, Gulaš. Trenéři: Jandač a Kupka.