Pech vládne sparťanům, umí góly i zpoza branky. Teď si přeje šňůru

Nejproduktivnějším hráčem hokejové Sparty je Lukáš Pech. Proti Karlovým Varům vstřelil rozdílový gól, na jeden navíc přihrál a byl vyhlášen nejlepším mužem domácího týmu. Hosté odjeli s porážkou 1:3. Speciální zápas pro Pecha dopadl na výbornou. Na západě Čech hrál dvanáct let, stále nezapomněl. I proto vypsal svačinku na úterní dohrávku 12. kola Tipsport extraligy. „Vary jen tak nevymažu z hlavy," přiznal po utkání útočník, který si ve třinácti kolech připsal čtyři góly a dvanáct asistencí.

Lukáš Pech se raduje se spoluhráči z gólu.

Dlouho jste hrál ve Varech s Václavem Skuhravým, stále máte v hlavě vzpomínky na angažmá na západě Čech?

Je to dlouho (třetí sezónu je ve Spartě), ale Vary jen tak nevymažu z hlavy, hrál jsem tam dvanáct sezón. Specifické to bylo hlavně kvůli Vencovi Skuhravému, jinak se tam kluci hodně obměnili, ostatní moc neznám.

Takže proběhlo hecování?

S Vencou jo, něco bylo na buly, ale přáli jsme si, ať se daří. Aby bylo nějaké úplné hecování, to ne. Každý jsme se soustředili na sebe.

V zápase jste měli hodně šancí, souhlasíte?

Měli jsme jich hafo, ale něco nám tam nakonec napadlo. Byly tam tři, čtyři šance, ale bohužel jsme to špatně vyhodnotili, špatně jsme zakončili. Mohlo to být lepší. Oni hráli dobře, byl to těžký soupeř. Je tam mladá krev, opravdu bruslí, je to náročnější. Dneska se to tahalo o jeden gól, až ve třetí třetině jsme odskočili o dva góly, kdy oni propadli.

Stále vypisujete svačinu, když hrajete s Vary?

To je jasný, každý hráč má určitý tým, proti kterému vypisuje.

Váš gól byl kuriózní, nahazoval jste puk zpoza branky a gólman Závorka si bruslí puk srazil do branky...

Nahrával jsem Procházkovi, gólman v té dráze zrovna projel, byl tam, trefilo ho to, tohle byla náhoda.

Věděl jste okamžitě, že to bude gól?

Jo, viděl jsem, jak udělal pohyb, ještě si to tam hodil.

Věříte, že už konečně přijde delší vítězná šňůra? Minule jste porazili Plzeň...

Přáli bychom si nějakou šňůru, abychom se odlepili ze středu a šli trochu výš. Neměli jsme jednoduchý los, hráli jsme asi devětkrát venku v první čtvrtině, s tím můžeme být spokojení, ale chceme stoupat tabulkou.