Rubriky:

Tipsport extraliga

Výrazné posily pro Spengler! Hradec ulovil českého reprezentanta i ostříleného Švýcara

20. prosince 2016 14:06 - Praha

Výrazné posily pro prosincový Spenglerův pohár získali hokejisté Hradce Králové. Jediný český zástupce na tradičním turnaji v Davosu může počítat s reprezentačním útočníkem Lukášem Lhotákem a jeho klubovým spoluhráčem ze švýcarského Ambri-Piotta Thibautem Monnetem.

 

Vít Šimánek, ČTK

Lhoták po nepovedeném vstupu do sezóny chytil výbornou formu, v posledních šesti zápasech za Ambri-Piotta vstřelil pět branek. I díky tomu si vysloužil premiérovou pozvánku do reprezentace, v níž si minulý týden na Channel One Cupu odbyl debut.

„Vzhledem k náročnému programu tohoto turnaje, kdy s sebou můžeme vzít až pět kompletních lajn, jsme chtěli posílit o hráče, kteří znají tamní styl hokeje a budou přínosem pro naše mužstvo. Lukáš je typ důrazného hokejisty, kterých v mužstvu moc nemáme. Projevil velký zájem a je připraven nám pomoci v Davosu uspět," pochvaluje si v rozhovoru pro oficiální klubové stránky generální manažer královehradeckých hokejistů Aleš Kmoníček.

Čtyřiatřicetiletý švýcarský útočník Monnet je vicemistrem světa z roku 2013, celkem startoval na sedmi světových šampionátech a svou vlast reprezentoval i na olympijských hrách ve Vancouveru v roce 2010.

„Thibaut je velmi zkušený hokejista s obrovským přehledem a znalostí tamního hokeje. I on projevil velký zájem si na tomto turnaji zahrát, takže jsme se velmi rychle domluvili. Pevně věřím, že i on bude velkým přínosem pro náš tým," věří Kmoníček Monnetovi, jenž v probíhajícím ročníku zaznamenal osm gólů a šest asistencí.

Nemusejí to však být pro Hradec jediné posily. Vedení klubu se rovněž poohlíží po akvizici do obrany. „Kromě těchto hráčů se ještě snažíme tým posílit o jednoho obránce. Je to však složitější i vzhledem ke skutečnosti, že ve Švýcarsku je mezi svátky volno a hodně hráčů odjíždí na Vánoce domů," uzavírá Kmoníček.

Mountfield se v základní skupině Spengler Cupu utká se švýcarským Luganem a ruským Jekatěrinburgem. Vítěz skupiny postoupí přímo do semifinále, zbylé dva týmy o něj svedou boj s druhým resp. třetím mužstvem další skupiny. Tu tvoří domácí Davos, běloruské Dinamo Minsk a Tým Kanady.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2019

83. hokejové mistrovství světa proběhlo od 10. do 26. 5. 2019 na Slovensku. Na šampionátu triumfovala reprezentace Finska, druzí skončili hokejisté Kanady. V souboji o třetí místo porazili Rusové tým České republiky. 84. MS v hokeji se odehraje 8. až 24. května 2020 ve Švýcarsku.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..