Chomutov - Brno 6:3Chomutov i díky hattricku útočníka Růžičky porazil Brno

31. Vondrka 4 : 2
46. Rutta 5 : 2
47. Růžička 6 : 2
60. Gulaši 6 : 3

Hokejisté Chomutova ve 38. kole extraligy porazili na vlastním ledě Brno vysoko 6:3. Piráti tak zdolali Kometu před svými diváky již pošesté v řadě. V novém roce 2017 ještě neprohráli a počtvrté za sebou bodovali naplno. Hattrickem se na výhře podílel navrátilec do sestavy Vladimír Růžička mladší, u všech branek mu asistoval další forvard Jakub Sklenář.

Nepřehledná skrumáž před brněnskou brankou.

Piráti měli proti Brnu skvělý nástup, když už v páté minutě Růžička otevřel skóre ranou z levé strany. Poté Vejmelku nepřekonal po střele Kudělky z dorážky Huml, pokus Kratochvíla na druhé straně pokryl Laco.

Na přelomu třetiny si Růžička připsal druhou trefu, když jeho střela obloučkem doletěla za čáru. Krátce před přestávkou Malcovu střelu tečoval před bránou Vincour, jeho pokus však minul branku.

Na začátku druhé třetiny Haščák využil chyby jednoho z obránců a snížil. O necelé dvě minuty později ale Tomica našel před brankou vyražený puk a využil zmatku v brněnském brankovišti - 3:1. S rychlou odpovědí však přispěchal Radim Zohorna, který opět snížil na rozdíl jediné branky.

Po Nečasově úniku bez gólové koncovky se do stejné situace dostal na druhé straně ve vlastním oslabení Vondrka, který tváří v tvář Vejmelkovi uspěl a znovu uklidnil svůj celek. Poté se dostal do stejné pozice ještě dvakrát, gól však už nedal. V závěru třetiny mohl dovršit hattrick Růžička po ráně z mezikruží, ale jeho bekhendový pokus minul branku.

Ve 45. minutě měl Růžička další možnost, ani z pravého kruhu však neuspěl. Krátce poté Rutta trefil po přihrávce od Kämpfa poloodkrytou branku a zvýšil 5:2. O 75 vteřin později se Růžička přece jen dočkal a dovršil hattrick, když poslal do sítě vyražený kotouč.

Poté, co Brno nevyužilo přesilovku, měli i domácí stejnou výhodu, Poletín však z předbrankového prostoru přestřelil. V 55.minutě Růžička nastřelil z velkého úhlu tyčku. Závěr utkání byl provázen velký množstvím přesilovek, na konečných 6:3 upravil hostující Haščák.

38. kolo hokejové extraligy:
Piráti Chomutov - HC Kometa Brno 6:3 (2:0, 2:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 5. V. Růžička ml. (Sklenář), 10. V. Růžička ml. (Sklenář, Kudělka), 25. Tomica (Huml, Flemming), 31. Vondrka, 46. Rutta (Kämpf, Koblasa), 47. V. Růžička ml. (Sklenář, Rutta) - 23. Haščák, 26. R. Zohorna (H. Zohorna, Kováčik), 60. Gulaši (O. Němec, Haščák). Rozhodčí: Pražák, Bulanov (Rus.) - Gerát, Hynek. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4884.
Chomutov: Laco - Flemming, R. Havel, Valach, Skinner, Rutta, Kudělka, Chalupa - Vondrka, Huml, Tomica - Skokan, Vl. Růžička ml., Sklenář - Koblasa, Kämpf, Poletín - D. Kaše, Raška, Lauko. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.
Brno: Vejmelka - O. Němec, Štencel, Kováčik, Bartejs, Trška, F. Král, Malec, Gulaši - Vincour, Nečas, M. Kvapil - Haščák, V. Němec, Dočekal - H. Zohorna, F. Dvořák, R. Zohorna - M. Novák, Dymáček, Kratochvíl. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.