Rubriky:

Tipsport extraliga

Čáslava má po Flemmingově faulu zlomený nos a otřes mozku

15. února 2017 23:28 - Pardubice

Pardubický hokejista Petr Čáslava má po faulu Bretta Flemminga z extraligového utkání proti Chomutovu nadvakrát zlomený nos a těžký otřes mozku. Kanadský bek atakoval Čáslavu v 46. minutě loktem na obličej při jeho snaze přejít útočnou modrou čáru. Po následné bitce s Davidem Tomáškem byl Flemming vyloučen do konce utkání.

 

Josef Vostárek, ČTK

"Asi by se tím měli zabývat kompetentní lidé a tento zákrok posoudit," nechal se bezprostředně po utkání slyšet hlavní trenér pardubických hokejistů Miloš Holaň. Flemming dostal trest 2+2 minuty a 10 minut za hrubost, pět minut a do konce utkání za napadení.

Holaň ocenil reakci hráčů, zejména Tomáška, který se okamžitě pustil do odvety a dostal za to rovněž několik trestů. "Není žádným rváčem, o to je cennější, jak se postavil za svého parťáka a na férovku si to se soupeřem rozdal. Zaslouží si naše uznání," doplnil hlavní trenér domácího týmu.

Také podle Tomáška byl zákrok na Čáslavu tvrdým faulem. "Petr nahodil puk, měl rychlost a najednou stopka. Podle mě měl chomutovský obránce ruku nebo přímo loket nahoře. Byl jsem kousek od této situace, slyšel jsem pravděpodobně i zlomení kosti. Hned mi bylo jasné, že to je špatné," uvedl Tomášek.

Na trestnou lavici Tomášek šel na 2+2+10 minut. "Petr Čáslava je jeden z našich lídrů, v tuto chvíli nebylo co řešit. Měli bychom se postavit jeden za druhého, i když nám to na ledě moc nejde. Aspoň to vypadá, že za sebou stojíme, to teď potřebujeme. Nemohl jsem udělat nic jiného než se poprat," vysvětlil.

"Tvrdost k hokeji patří, ale tento hit byl za hranou. Byl jsem hned vedle Petra, nebylo to příjemné. Chápu, že občas ulétnou nervy, ale takhle tvrdý zákrok jsme u nás v této sezoně asi ještě neměli," doplnil Tomášek.

Asistenta trenéra Chomutova Jana Šťastného Flemmingův faul mrzel. "Byly tam i zuby venku. Brett ale určitě není zákeřný hráč. Nechci tu situaci nějak hodnotit, musíme se na ni nejprve podívat na videu," řekl.

"Jestli to byl faul, to záleží na posouzení odpovědných lidí. Stávat by se to nemělo. Vždycky je špatné, když hráč opouští led s krvavým šrámem. Samozřejmě to Bretta mrzí," dodal Šťastný.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2019

83. hokejové mistrovství světa proběhlo od 10. do 26. 5. 2019 na Slovensku. Na šampionátu triumfovala reprezentace Finska, druzí skončili hokejisté Kanady. V souboji o třetí místo porazili Rusové tým České republiky. 84. MS v hokeji se odehraje 8. až 24. května 2020 ve Švýcarsku.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..