Rubriky:

Tipsport extraliga

Druhé místo je pěkné, ale potřebujeme další body, nabádá hradecký útočník Šimánek

9. ledna 2018 19:39 - Hradec Králové

Na skvělém druhém místě tabulky extraligy figurují hokejisté Mountfieldu Hradec Králové. Zásluhu na tom má i zkušený útočník Jiří Šimánek. „Momentálně nezáleží na konkrétním pořadí, ale je důležité, abychom poctivě střádali další body,“ nabádá protřelý forvard v rozhovoru pro Sport.cz.

 

Josef Vostárek, ČTK

Čemu přičítáte přední postavení vašeho celku po dosavadním průběhu soutěže?

Povedly se nám dvě úspěšné série s osmi nebo devíti zápasy bez prohry. Po té první jsme sice prohráli, ale záhy přišla další vítězná šňůra. Body naskakovaly, přesto nás mrzela nedávná porážka v Chomutově v prodloužení. Tam jsme sahali po vítězství, ale nakonec jsme odvezli jen jeden bod.

Neprojevila se na hradeckém celku únava po startu na Spenglerově poháru v Davosu koncem prosince?

Určitě ne. Měli jsme hned dva dny volno a od 3. ledna bojujeme zase o body. Takže nějaké úvahy o případné únavě nehrají roli.

Jak se cítíte po dlouhé pauze zaviněné zdravotními důvody?

Je pravda, že jsem v sestavě, a tudíž v extralize chyběl skoro dva měsíce. Bylo to kvůli kolenu. Naskočil jsem ale už po reprezentační přestávce, když národní tým startoval na turnaji v Moskvě. Před Vánoci jsem odehrál už dva zápasy, které nyní přibývají. Je jich asi deset v řadě a mohu říci, že je to v pohodě.

S čím jdete do dalších extraligových bojů?

Máme odehráno o zápas méně, než vedoucí Plzeň a třetí Vítkovice. Myslím, že v této fázi nezáleží, jestli jsme druzí nebo třetí. Hlavní je sbírat body, proto si ceníme výher právě nad Vítkovicemi a minule v Jihlavě. Už se chystáme na páteční východočeské derby s Pardubicemi.

eš, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..