Druhému kolu hokejové extraligy kralovali brankáři

Ve znamení vynikajících výkonů brankářů bylo druhé kolo hokejové O2 extraligy. Čisté konto vychytali budějovický Roman Turek a pardubický Ján Lašák. Za překvapivou výhrou Karlových Varů na ledě Slavie stál zase brankář Lukáš Mensátor, jenž za svá záda pustil jen dvě z celkového počtu 44 střel. Hokejisté Pardubic, Budějovic a Zlína zaznamenali druhé vítězství.

Karlovy Vary pokračují v úspěšném startu do sezóny a díky brance Vladimíra Machuldy v prodloužení zvítězili na ledě pražské Slavie 3:2. Jen dvě z 44 slávistických střel pustil do sítě výtečně chytající karlovarský brankář Mensator a výrazně tak přispěl k nečekanému vítězství, které 28 vteřin před koncem prodloužení přinesla Machuldova střela bekhendem.

Tradiční derby mezi Českými Budějovicemi a Plzní se proměnilo v souboj jihočeské ofenzivy s reprezentačním gólmanem Romanem Málkem. Strážce plzeňské svatyně odolával přes polovinu zápasu, ale poté se Jihočeši prosadili a třemi góly ještě před druhou přestávkou rozhodli o zaslouženém vítězství. Gólman Roman Turek se navíc poprvé v sezóně mohl těšit z čistého konta.

Nájezdy premiérově v Liberci

To zaznamenal v Ostravě i slovenský gólman Ján Lašák, kterého domácí střelci střelci nebyli schopni překonat ani ve třech dvojnásobných přesilovkách. To hostům podobná výhoda dala náskok, který devět vteřin před koncem pojistil trefou do prázdné klece Rolínek. Pardubice vyhrály v Ostravě po třech letech.

Zlín si v Litvínově během 25 minut vybudoval už tříbrankový náskok a ten v poklidu udržel až do konce. To v Liberci musely rozhodovat premiérově až samostatné nájezdy, které lépe zvládli domácí. Jako jediný se v nich prosadil Václav Pletka, který v minulosti v Třinci dlouho působil.

Pět gólů v přesilovkách a zbylé dva krátce po návratech vyloučených hráčů na led určily skóre zápasu mezi Znojmem a Kladnem. Domácí Orli jej vyhráli 4:3 a napravili tak porážku z úvodního kola. Kladno naopak zůstává bez bodu.

Hokejová O2 extraliga - 2. kolo:
České Budějovice - Plzeň 3:0
Branky: 36. a 40. Šimánek, 38. Vak.
Liberec - Třinec 3:2 po sam. nájezdech
Branky: 32. J. Moravec, 50. Podkonický, rozhodující nájezd Pletka - 35. Kudrna, 53. Peterek.
Litvínov - Zlín 2:3
Branky: 28. Skuhrovec, 50. Reichel - 13. Leška, 23. Melenovský, 24. Balán.
Slavia Praha - Karlovy Vary 2:3 v prodl.
Branky: 15. Sobotka, 58. D. Hruška - 54. Skuhravý, 58. Kumstát, 65. Machulda.
Vítkovice - Pardubice 0:2
Branky: 21. A. Novotný, 60. Rolínek.
Znojmo - Kladno 4:3
Branky: 13. Erat, 18. Beroun, 32. Mojžíš, 54. Plášek - 16. Hluchý, 44. Michal Havel, 56. Bílek.