Hokejisté Kladna rozdrtili dosud vedoucí Znojmo 7:1

KLADNO

Kladenští hokejisté rychle zapomněli na sobotní porážku z Litvínova a v nedělním utkání 15. kola extraligy díky útočné smršti jednoznačně smetli dosud vedoucí tým extraligy ze Znojma 7:1. Domácí Rabat využil pět přesilových her a dvakrát skóroval dokonce v oslabení.

Ráz zápasu určil především závěr úvodní desetiminutovky, kdy byli minutu po sobě vyloučeni znojemští Selingr a Šmach. Nejdříve se při přesilovce pěti proti třem prosadil Kalla střelou od modré čáry, potom při pokračující výhodě jednoho hráče na ledě předvedli dokonalou kombinaci Kalla s Paterou a kladenský kapitán zvýšil na dvoubrankový rozdíl.

Snaha Moravanů o snížení skóre a návrat do zápasu vzala za své hned po příchodu z kabin. Další početní výhodu využil Martin Procházka a o pět minut později se prosadil i nejlepší domácí střelec Bílek. V početní výhodě se mohli prosadit i hosté, ale Mojžíš trefil pouze tyčku. Potom se přece jen gólově prosadil Pucher. Malá jiskřička naděje pro hosty však zhasla těsně před druhou sirénou, kdy Gardoň v oslabení vyzval Bílka a ten nedal Trvajovi šanci.

Opora znojemské svatyně do třetí třetiny již nenastoupila a její náhradník Tuček udržel čisté konto jen sedm minut. Z brejku při vlastním oslabení ho překonal Gardoň. Konečný účet utkání podtrhl opět Martin Procházka při přesilovce.

Rabat Kladno - Znojemští Orli 7:1 (2:0, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 9. Kalla (Martin Procházka), 10. Patera (Kalla), 22. Martin Procházka (Kalla), 27. Bílek (Frolík), 40. Bílek (Gardoň), 48. Gardoň (Bílek), 56. Martin Procházka (Patera) - 38. Pucher (Plášek). Rozhodčí: Ravodin (Rus.) - Kostka, Bláha. Vyloučení: 13:13. Využití: 5:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 2584.
Kladno: Orct - Ševc, Zeman, Pavlas, M. Štěpánek, Trončinský, Hájek, Evan - Kalla, Patera, Martin Procházka - Bílek, Gardoň, Frolík - M. Havel, Kuchler, Čurila - Diviš, Jaroš, Rudovský. Trenéři: Müller a Kasík.
Znojmo: Trvaj (41. Tuček) - Bičánek, Němeček, Jareš, Mojžíš, Kotaška, Šmach - M. Růžička, Pucher, J. Svoboda - Erat, Dopita, Selingr - Plášek, Haman, Beroun - Vaškovič, Harand, Říha. Trenéři: Hořava a Votruba.