Znojmo ukončilo sérii tří porážek v řadě

ZNOJMO

Znojmo jasnou výhrou uťalo sérii tří porážek v řadě, naopak nevýrazní Třinečtí prohráli počtvrté za sebou.

Domácí vstoupili do zápasu svižněji. Jejich první šanci Erat zahodil a třinecký gólman Vojtek poté vyřešil několik závarů. Z úvodní přesilovky však Znojmo vstřelilo vedoucí gól, při vyloučení Kroupy propasíroval puk do sítě Pucher. Před pauzou hráli dvě přesilovky i hosté, avšak před Trvajem postrádali důraz.

Pucher mohl na začátku prostřední dvacetiminutovky přidat po chybě Vojtka i druhou branku, ale třinecký gólman ještě stihl vykrýt prostor. Slezané v početní převaze vyrovnali, avšak už za 98 s Znojemští znovu vedli. Po akci nejzkušenějších hráčů týmu zužitkoval Haman Dopitovu přesnou přihrávku. Na druhé straně mohl skórovat nekrytý Tomas, z několika metrů ovšem minul.

Očekávaný nápor hostů v poslední třetině nepřišel, naopak Svoboda potrestal Frolův faul a Jihomoravané v pohodě dokráčeli za výhrou.

Jan Votruba, asistent trenéra Znojma: "Postupně jsme se rozehráli k velmi dobrému výkonu. Výtečně zahrál Hamanův útok."

Jiří Daneček, asistent trenéra Třince: "Dvě třetiny jsme byli Znojmu vyrovnaným soupeřem. Až vposlední části nás domácí přehráli."

Znojemští Orli - Oceláři Třinec 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 12. Pucher (M. Růžička), 28. Haman (Dopita), 47. J. Svoboda (Pucher), 51. Haman (Plášek). - 27. Kolusz (Výtisk). Rozhodčí: Turčan - Křivský, Hejduk. Vyloučení: 10:6. Využití: 2:1. Diváci: 2950.
Sestavy:
Znojmo: Trvaj - Bičánek, Němeček, Mojžíš, Jareš, Kotaška, Šmach, Chvátal, Čakajík - M. Růžička, Pucher, J. Svoboda - Erat, Dopita, Selingr - Plášek, Haman, Beroun - Vaškovič, Harand, V. Říha. Trenéři: Hořava a Votruba.
Třinec: Vojtek - D. Seman, Pácal, Kroupa, Frolo, Tesařík, Výtisk - Kudrna, Skořepa, Martynek - Korhoň, Polanský, Tomas - J. Daneček ml., Kolusz, Hašek - Vrba, L. Říha, Pavelek. Trenér: Juřík, J. Daneček st. a Mach.