Znojmo prodloužilo sérii nevydařených výsledků

ZNOJMO

Hokejisté Znojma prodloužili svou sérii nevydařených zápasů a po matném výkonu prohráli se Zlínem 1:3. Zlínu stačila k plnému bodovému zisku přesnější koncovka. Blýskl se Petr Leška, který jednu branku vstřelil a na další dvě přihrál.

Signál ke znojemskému trápení dala hned první minuta zápasu. V ní se Orlům nabídla téměř dvouminutová přesilovka pěti proti třem. Zlín však dokonalou defenzívou nepustil soupeře k vážnějšímu zakončení. Tento moment se podepsal na znojemském výkonu. Kombinační souhra domácího týmu vázla. Také proto, že Zlín dokonale bránil už ve středním pásmu a nahazované kotouče do soupeřovy třetiny většinou nedokázali hokejisté Znojma vybojovat k rozehrání další akce.

Ovšem i Zlín propadl hned v úvodu zápasu v 84 sekund dlouhé přesilovce pěti proti třem, když nedokázal vyzrát na brankáře Trvaje. Hokejisté Hamé však zvládli opravu, při vyloučení Hamana už početní výhodu využili a po Hamrlíkově střele se v 15. minutě ujali vedení.

Zlepšení nepřinesly ani přesilovky

Zlepšení výkonu Znojma ve druhé třetině nepřišlo. I když měli Orli v této části dokonce čtyři přesilovky, brankáře Jakuba Čecha vážněji neohrozili. Agresivně hrající Zlín se dokonce odvažoval i v početním oslabení o útočnou hru. Ve 24. minutě po Leškově přihrávce od zadního mantinelu prostřelil volný Rachůnek Trvaje podruhé. Zlín často hrozil nebezpečnými protiútoky, jeden z nich po Kubišově akci proměnil Leška ve třetí branku.

Znojemský trenér Hořava v závěrečné třetině zcela přeházel útočné řady. Do hry už nezasáhl kvůli problémům se zády Dopita, kterého nahradil Harand. Znojmo po těchto změnách hokejově ožilo, přidalo nejen na rychlosti a bojovnosti, ale získalo i územní převahu a tlak. Z přesilovky se podařilo Pucherovi snížit.

Zlepšený výkon sice stačil na srovnání tempa, takticky dobře hrající Zlín ale zvrat nepřipustil. Naopak pět minut před koncem po zaváhání domácích obránců mohl zvýšit náskok Rachůnek, jehož pokus o blafák po sólovém nájezdu ale brankář Trvaj vystihl. Osmdesát sekund před koncem při vyloučení Melenovského ještě vyzkoušelo Znojmo hru bez brankáře, která už ale vyzněla naprázdno.

Znojemští Orli - Hamé Zlín 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 46. Pucher (Plášek) - 15. Hamrlík (Leška), 24. Rachůnek (Leška), 38. Leška (Kubiš). Rozhodčí: Polák - Klein, Dřínovský. Vyloučení: 6:12, navíc Svoboda (Znojmo) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2540.
Sestavy:
Znojmo: Trvaj - Bičánek, Němeček, Mojžíš (41. Jareš), Čakajík, Kotaška, Šmach - M. Růžička, Pucher, J. Svoboda - Erat, Dopita (41. Harand), Vaškovič - Plášek, Haman, Beroun (21. Selingr). Trenéři: Hořava a Votruba.
Zlín: J. Čech - Hamrlík, A. Novotný, Nosek, Zubíček, Marušák, L. Galvas, Horáček, Lučka - Kubiš, Leška, Rachůnek - Melenovský, Kašpařík, Záhorovský - Kristek, M. Čech, M. Pšurný - Kovář, Balán, R. Pšurný. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.