Dynamo - Jaroslavl 3:1Jaškin v KHL skóroval počtvrté v řadě, s 27 góly vládne střelcům

Moskva

Útočník Dmitrij Jaškin z Dynama Moskva skóroval v KHL ve čtvrtém utkání za sebou a s 27 góly vede tabulku střelců. Český reprezentant, který se však po dohodě Dynama s trenérem Milošem Říhou nadcházejících Švédských her nezúčastní, pomohl k vítězství 3:1 nad hokejisty Jaroslavle ještě asistencí.

Dmitrij Jaškin.

Jaškin se v 17. minutě po průniku obranou hostů prosadil bekhendovou střelou a vyrovnal na 1:1. Šestadvacetiletý rodák z Omsku ve čtyřech posledních duelech vstřelil pět branek, jeden gól ze sobotního derby se Spartakem mu statistici posléze upřeli.

V čele tabulky střelců má Jaškin náskok dvou branek před Kirillem Kaprizovem z CSKA Moskva. V kanadském bodování ligy je český reprezentant s bilancí 27+32 druhý o tři body za spoluhráčem Vadimem Šipačovem, kterému v 29. minutě přihrál na vítězný druhý gól Dynama.