Kudrna se v KHL blýskl čtyřmi góly

MOSKVA

Český hokejový útočník Jaroslav Kudrna prožil v pondělí v KHL mimořádně úspěšný večer, na vítězství Magnitogorsku na ledě Dynama Moskva se podílel čtyřmi góly a jednou asistencí. I díky němu vyhrál Metallurg v ruském hlavním městě 6:5.

Jaroslav Kudrna v dresu Magnitogorsku

Kudrna tak v dnešním utkání plně nahradil nejproduktivnějšího hráče týmu Jana Marka, jenž je nachlazený. Střelecky se prosadil ve všech třech třetinách, v úvodní části navíc nahrál na gól Tomáši Rolinkovi. V domácím dresu se jednou trefil obránce Karel Rachůnek.

Střelecky se dnes dařilo také Pavlu Brendlovi, jenž v dresu Nižného Novgorodu skóroval dvakrát a s 21. góly se dostal do čela tabulky kanonýrů KHL. Jeho Torpedo však prohrálo doma 3:4 s Kazaní.

Ani dnes neskončilo trápení Omsku. Avangard podlehl doma 2:5 Barysu Astana a připsal si sedmou porážku z posledních osmi zápasů. Omsk přitom ještě v polovině třetí třetiny vedl 2:1, poté co se prosadili Jakub Klepiš po přihrávce Jaromíra Jágra a Nikita Nikitin za asistence Pavla Rosy. Hosté z Kazachstánu však čtyřmi góly během deseti minut skóre otočili a připsali si plný bodový zisk.

Omsk - Barys Astana 2:5 (0:1, 1:0, 1:4)
Branky: 35. Klepiš (Jágr), 44. Nikitin (Rosa) - 20. Spiridonov, 51. Skugarev, 53. Stoljarov, 58. Glazačev, 60. Glazačev.
Nižnij Novgorod - Kazaň 3:4 (2:2, 1:1, 0:1)
Branky: 16. Kosourov, 20. Brendl, 34. Brendl - 4. Kazionov, 12. Zaripov, 38. Pervyšin, 50. Morozov.
Spartak Moskva - Ufa 1:5 (0:0, 1:4,
Branky: 36. Rybin, 28. Radulov, 33. Radulov, 39. Šadilov, 40. Těreščenko (Blaťák), 51. Těreščenko.
Dynamo Moskva - Magnitogorsk 5:6 (2:2, 1:1, 2:3)
Branky: 4. Pestuško, 17. Rachůnek, 29. Vyšedkevič, 58. Razin, 59. Děnisov - 9. Rolinek (Kudrna), 12. Kudrna (Rolinek), 40. Kudrna, 45. Platonov, 51. Kudrna, 54. Kudrna.