Červenka, Vampola a Klepiš rozhodli o výhrách svých týmů v KHL

PRAHA/MOSKVA

Hokejisté Omsku vyhráli třetí domácí zápas v řadě, když v pátečním utkání Kontinentální hokejové ligy (KHL) porazili Jaroslavl 3:2 v prodloužení. Vítěznou trefu zaznamenal český útočník Roman Červenka, za hosty jednou skóroval Josef Vašíček. Petr Vampola zase rozhodl svým gólem o výhře Čeljabinsku nad CSKA Moskva. Dvěma góly se blýskl útočník Ufy Jakub Klepiš, který přispěl k výhře nad Minskem.

Roman Červenka v dresu Omsku

V polovině zápasu mezi Omskem a Jaroslavlí dostal domácí Kuljaš trest na pět minut a do konce utkání a hosté si s přesilovou hrou věděli rady. Josef Vašíček po přihrávce Pavola Demitry otevřel skóre. Omsk zachránil výborný výkon slovenského útočníka Marka Svatoše, který po třech minutách vyrovnal a za dalších 111 sekund přihrál na další branku Sjominovi.

Pět minut před koncem za Lokomotiv vyrovnával Galimov a zápas dospěl do prodloužení. Z nastaveného času uběhla přesně minuta a půl, když dostal na pravou stranu přihrávku Roman Červenka a přesným švihem k tyči rozhodl o výsledku.

Traktor Čeljabinsk prohrával s CSKA Moskva o dvě branky, přesto nakonec dokázal zvítězit. Během druhé třetiny svými góly Giroux a Kuzněcov skóre srovnali a na začátku třetí části vstřelil nakonec vítěznou branku Petr Vampola.

Hned dvě branky zaznamenal v přestřelce mezi Ufou a Dynamem Minsk domácí útočník Jakub Klepiš. Mistr světa nejprve ve druhé třetině dostal Ufu do vedení 3:2 a v poslední části zvyšoval svým druhým gólem už na 6:3. Po dvou asistencích si připsal domácí bek Miroslav Blaťák, za hosty jednou přihrával Petr Sýkora.

Omsk - Jaroslavl 3:2 v prodl.
Branky: 38. Svatoš, 39. D. Sjomin, 62. Červenka - 35. Vašíček, 55. Galimov.
Astana - Atlant Mytišči 0:2
Branky: 25. Kablukov (Irgl), 44. Mozjakin.
Jekatěrinburg - Spartak Moskva 1:4
Branky: 47. Subbotin - 9. a 54. Š. Růžička, 19. a 57. Lapenkov.
Čeljabinsk - CSKA Moskva 3:2
Branky: 23. Giroux, 34. Kuzněcov, 44. Vampola - 9. Kornějev, 14. Rylov.
Chanty-Mansijsk - N. Novgorod 2:4
Branky: 47. Jemelejev, 60. Vorobjev - 2. Čermák, 34. Kuzmin, 45. Vesce, 48. Loginov.
Ufa - Dynamo Minsk 6:5
Branky: 28. a 48. Klepiš, 6. Radulov (Blaťák), 18. Tverdovskij, 39. Ki. Kolcov (Blaťák), 44. Antipov - 8. Glazačev, 12. Šeleg, 40. Petrasek (Sýkora), 53. Kulakov, 58. Varlamov.
Magnitogorsk - Dynamo Riga 3:5
Branky: 34. Kontiola, 45. S. Fjodorov, 59. Aťjušov - 13. a 58. Sprukts, 1. M. Redlihs, 22. K. Redlihs, 55. Darzinš.
Kazaň - Čerepovec 3:2
Branky: 4. Tokranov, 14. N. Kapanen, 28. Jemelin - 49. Šipačjov, 54. Němec.
Nižněkamsk - Petrohrad 2:1
Branky: 8. Persson, 15. Bortnikov - 54. Weinhandl.