Rubriky:

Kontinentální liga

Kocián si poprvé zachytal za Lva, pomohly mu problémy Štěpánka

17. listopadu 2012 11:00 - Jaroslavl

Problémy s maskou brankářské jedničky pražského Lva Jakuba Štěpánka poslaly premiérově na led jednadvacetiletého gólmana Ondřeje Kociána. V pátečním zápase v Jaroslavli naskočil poprvé do utkání KHL na čtyři minuty a udržel proti Lokomotivu čisté konto přesto, že domácí měli v té chvíli výhodu přesilovky.

 

Kateřina Šulová, ČTK

Kocián si poprvé zachytal za Lva, pomohly mu problémy Štěpánka

Kocián se dostal na led v 8. minutě poté, co střela jednoho z hráčů Jaroslavle poškodila Štěpánkovu masku. "Soupeř z boku vystřelil, rána mi lízla masku a urvala šroub, který drží gumu. Maska mi pak na hlavě docela lítala," popsal Štěpánek své problémy. Původně chtěl, aby mu kustod masku opravil a on mohl pokračovat ve hře, nakonec ale musel střídat.

"Nervózní jsem nebyl"

Na led tak nastoupil neplánovaně Kocián. "Nervózní jsem nebyl, kdo mě zná, ten ví, že jsme pohodář. Bylo dobře, že se to stalo na začátku utkání. Rychle jsem se protáhl, na víc nebyl čas," uvedl Kocián, jenž musel společně s bránící čtveřicí spoluhráčů hned čelit přesilovce Jaroslavle. Ve stejném momentu byl totiž Lev potrestán za příliš mnoho hráčů na ledě. A i díky němu se Štěpánek vrátil na led za bezbrankového stavu, protože zlikvidoval jednu gólovou šanci domácích.

"Kluci výborně bránili, moc toho na mě nepustili," uvedl Kocián, který je tradičně na soupisce týmu jako brankář číslo dvě kvůli pravidlům KHL. Týmy totiž musejí vždy do sestavy zařadit tři juniory. Kocián ale přiznal, že takhle si svou premiéru nepředstavoval. "Říkal jsem si, že by to někdy mohlo vyjít od začátku. Podobnou situaci jsem dosud nezažil. Střídal jsem jen tehdy, když druhý gólman dostal víc gólů," řekl.

Jeho výkon ocenil i Štěpánek. "Naskočil dobře, jednou to tam vytáhl lapačkou. Kdo ví, jestli bych to takhle zvládl," uznal reprezentační brankář, který přestoupil do Lva nedávno z Petrohradu.

V nouzi si Štěpánek také vyzkoušel, jaké je to chytat v cizí masce. Rozhodl se totiž půjčit si část výzbroje svého kolegy Tomáše Pöpperleho.

Chyběl mu vzduch

"Myslel jsem, že se to povede opravit hned, ale nešlo to, tak jsem řekl, ať mi donesou Pepisovu masku," vysvětlil Štěpánek. Jeho týmový kolega používá stejný typ masky. "Kdyby šlo o jiný model, bylo by to složitější. Ale stejně jsem pořád koukal na střídačku, jestli už tu moji mají. Chyběl mi vzduch," smál se Štěpánek.

Lev nakonec na ledě Jaroslavle prohrál 1:2 v prodloužení, zápas rozhodl gól Steffana Kronwalla v čase 60:28.

ras, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..