Rubriky:

MS 20

V širší nominaci hokejové dvacítky na MS je 34 hráčů

4. prosince 2009 11:57 - PRAHA

Čtyřiatřicet hokejistů zařadil trenér Jaromír Šindel do širší nominace juniorské reprezentace na blížící se mistrovství světa hráčů do dvaceti let, které se uskuteční v kanadských městech Saskatoon a Regina. Ve výběru je osmnáct hráčů působících v Česku, ostatní hrají v zámořských juniorských soutěžích. Definitivní složení týmu bude zřejmě oznámeno až krátce před startem turnajem po skončení zámořského soustředění.

 

Milan Malíček, Právo

Už po úterním přípravném zápase dvacítky v Liberci prozradil trenér Jaromír Šindel, že tým doplní asi dvanáct hráčů ze zámoří. Nakonec je jich v širší nominaci šestnáct, z toho šest obránců a deset útočníků. O šanci podívat se na šampionát tak přišlo hned sedm forvardů, kteří nastoupili proti Liberci.

Ze zámořských posil převažují hráči z ontarijské a quebecké ligy a WHL, jenž zastupují po pěti hráčích. Obránce Andrej Šustr hraje za Youngstown v USHL. Deset hráčů z širší nominace (Furch, Sedláček, Jordán, Gudas, Dóczy, Káňa, Knotek, Kubalík, Novotný, Vincour) hrálo na posledním MS dvacetiletých.

Výběr hokejových juniorů pro mistrovství světa se sejde 15. prosince ve Slaném, o den později následuje společný trénink. Ve čtvrtek 17. prosince ráno pak tým odlétá do Kanady. V dějišti šampionátu se pak utká ještě s Kanadou (22.12. v Regině) a USA (23.12. v Moose Jaw), do samotného MS vstoupí Češi 26. prosince v zápase se Švédskem.

Širší nominace hokejové reprezentace do 20 let pro MS:
Brankáři:
Pavel Francouz (Plzeň), Dominik Furch (Slavia Praha), Filip Novotný (Sparta Praha), Jakub Sedláček (Zlín)
obránci:
Dominik Boháč, Jakub Jeřábek (oba Plzeň), Jakub Kania (Třinec/Třebíč), Michal Kempný (Kometa Brno/Třebíč), Jan Látal (Kladno), Vladimír Roth (Slavia Praha), Tomáš Voráček (Vítkovice), Milan Dóczy (Owen Sound/OHL), Michal Jordán (Plymouth/OHL), Jaroslav Kružík (Kingston/OHL), Adam Sedlák (Peterborough/OHL), Radko Gudas (Everett/WHL), Andrej Šustr (Youngstown/USHL),
útočníci:
Tomáš Doležal, Michal Poletín (oba Slavia Praha), Robert Kousal, Lukáš Radil (oba Pardubice), Tomáš Kubalík, Andrej Nestrašil (oba Victoriaville/QMJHL), Jan Kovář (Plzeň), Jan Káňa (Vítkovice/Třebíč), David Ostřížek (Třinec), Michal Hlinka (Chicoutimi/QMJHL), Tomáš Knotek (Halifax/QMJHL), Ondřej Palát (Drummondville/QMJHL), Roman Horák (Chilliwack/WHL), Štěpán Novotný (Swift Current/WHL), Dominik Pacovský (Kootenay/WHL), Tomáš Vincour (Edmonton/WHL), Tomáš Rachůnek (Sault Ste. Marie/OHL).

grg, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MS 20

Filtr článků - MS 20