Zapálíme svíčky a budeme se modlit, doufá Koukal v pomoc Švýcarů

Stockholm

Vybičovali se ke svému nejlepšímu výkonu na turnaji, přesto Kanadě podlehli 1:2 a ještě navečer neměli čeští hokejisté postup do čtvrtfinále MS ve vlastních rukách. „Bohužel, už nám nezbývá nic jiného, než věřit Švýcarům,“ přiznal krátce po zápase střelec jediné branky českého týmu Petr Koukal. Švýcaři naštěstí ve večerním utkání přehráli Norsko 3:1 a udrželi český tým ve hře o postup. Koukal pochopitelně krátce po utkání s Kanadou ještě netušil, že jeho modlitby budou vyslyšeny.

Český útočník Petr Koukal se raduje z gólu v utkání proti Kanadě.

Jaké to je vědět, že postup již nemáte ve vlastních rukou?

Špatný, bohužel. Nezvládli jsme to, přitom to bylo hratelný. Jenže přišel jeden gól v 47. minutě a už jsme na to nedokázali odpovědět.

Zdůrazňovali jste si před třetí třetinou za stavu 1:1, že i bod je ve vaší situaci mimořádně cenný?

Myslím, že jsme to všichni věděli, ale nikdo to neříkal. Mysleli jsme si, že to uhrajeme. Bohužel, dostali jsme takový debilní gól.

Přitom jste odehráli asi nejlepší zápas na turnaji. Souhlasíte?

Možná herně, ale to je úplně jedno. Nemáme totiž ani bod...

Jak vám bylo, když Skinner vstřelil ve třetí třetině rozhodující branku?

Byl jsem zrovna na ledě a bylo mi hrozně. Kdyby ho dali aspoň z přesilovky, že by nás vyšachovali, ale takováto brambora... To je prostě šílený! Asi tomu nejdeme dost naproti. Bohužel. Při hře pět na pět jsme byli v podstatě bez šance, při přesilovkách taky nic.

Co budete nyní do začátku večerního zápasu Švýcarů s Nory dělat?

Pojedu na hotel, dám si večeři.

Budete zápas sledovat?

Já nevím... Tohle je mistrovství, kde tady v televizi nedávají žádný hokej! Takže to budu možná sledovat na internetu. To jsem ještě neviděl, co tady pořadatelé předvedli. Tohle kdyby se stalo v Čechách, tak nedostaneme mistrovství šedesát let.

Do haly se nechystáte vypravit?

Nebyl jsem na jediném zápase a nepůjdu ani teď. Ještě na to koukat... Zapálíme svíčky a budeme se modlit.

(Švýcaři porazili Norsko 3:1 a udrželi naděje Česka na postup - pozn. red.)

Už jste se stačil potkat s Tomášem Plekancem, který do Stockholmu dorazil odpoledne?

Ne. Doufám, že nepřijel zbytečně. Je to rozčarování, takhle jsme si to nepředstavovali. Když člověk vidí, co znamená gól čtyři minuty před koncem zápasu s Dány, tak to zabolí o to víc.