Rubriky:

NHL

Praha je pro nás přirozená volba, řekl viceprezident NHL

1. října 2007 22:37 - LONDÝN

Viceprezident hokejové NHL Ken Yaffe oficiálně potvrdil, že Praha je nejspíš hlavním kandidátem pro pořádání zahajovacího dvojutkání zámořské soutěže v příští sezoně. V rozhovoru pro agenturu AP však uvedl, že vedení soutěže se ještě definitivně o následnících Londýna, kde NHL začínala letos, nerozhodlo.

"Praha je pro nás přirozeným místem, kde bychom se chtěli představit. Děláme na tom. Rádi bychom tam hráli," uvedl v pondělí Yaffe, jenž zároveň dodal, že po Praze mohou přijít na řadu i další evropské destinace. "Rádi bychom hráli na severu Evropy, rádi bychom hráli v Německu. Sondujeme, které týmy NHL by měly zájem," řekl Yaffe.

Právě tento funkcionář zámořské ligy jednal v sobotu s českými zástupci, kteří chtějí přivést nejslavnější hokejovou soutěž světa do pražské Sazka Areny. Největším zájmem společnosti Česká sportovní je získání klubu New York Rangers s kapitánem Jaromírem Jágrem, podle nedělních spekulací zámořských médií už byly osloveny i týmy Pittsburghu a Tampy Bay.

Sezóna NHL 2007/08 začala víkendovým dvojutkáním mezi kalifornskými týmy Los Angeles Kings a Anaheim Ducks v britském Londýně. Vedení soutěže mohla sice potěšit vyprodaná O2 Arena pro více než 17 tisíc diváků a atmosféra, jež se podle Yaffeho blížila play-off, mediální dopad akce byl velmi slabý.

Podle agentury AP bylo sice na zápasech množství reportérů ze Severní Ameriky, mnohé z londýnských novin však nenapsaly o NHL v Londýně ani slovo. "Neočekávali jsme, že bychom překonali ve sledovanosti mistrovství světa v ragby. Neměli jsme žádné přehnané představy o tom, na jakém místě sportovní mapy se nacházíme," uvedl realisticky Yaffe.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..