Michálek pomohl gólem k výhře San Jose

NEW YORK

Český útočník Milan Michálek se v sobotním utkání NHL zasloužil jedním gólem o vítězství hokejistů San Jose 5:2 nad Dallasem. Michálek, který byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu, se prosadil v 35. minutě, kdy svou jednadvacátou trefou v sezoně zvýšil vedení Žraloků na 4:1.

San Jose si tak po předchozí sérii čtyř porážek připsalo páté vítězství z posledních sedmi zápasů a patří mu druhé místo v tabulce celé soutěže s jednobodovou ztrátou na vedoucí Detroit.

Smolný večer prožil brankář Tomáš Vokoun z Floridy. V utkání s Columbusem hájil až do 58. minuty nejtěsnější vedení Panterů 1:0, které v první třetině svým prvním gólem od listopadu loňského roku zařídil Rostislav Olesz. Pak však českého gólmana dvakrát během 73 sekund překonal Raffi Torres a Florida nakonec prohrála 1:3. Florida prohrála popáté z posledních šesti zápasů a zůstala na deváté příčce v tabulce Východní konference.

Montreal dál nemůže zažehnat krizi

Panteři ztrácí pouhý bod na osmý Montreal, který doma podlehl 2:5 Torontu. Canadiens se stále nemohou vymanit z krize, nepomohla jim ani výměna trenéra. Poté, co byl odvolán hlavní kouč Guy Carbonneau a jeho místo zaujal manažer Bob Gainey, prohráli pět z šesti zápasů. "Moc jsem toho hráčům po zápase neřekl, ale v neděli se s některými z nich, kteří nepodávají adekvátní výkony, sejdeme a budeme to řešit," poznamenal Gainey.

Hrdinou kanadského derby se stal ruský útočník Alexej Ponikarovskij, jenž vstřelil dva góly Maple Leafs a na další dva přihrál. Jeho formace, v níž nastupují ještě Michail Grabovskij a Nikolaj Kuljomin, zaznamenala dohromady 11 kanadských bodů.

Prospalův gól na výhru Tampy nestačil

Cenné vítězství v přímé bitvě dvou týmů soupeřících o účast v play-off vybojovali hokejisté New Yorku Rangers, kteří porazili 5:3 Buffalo a upevnili si sedmou příčku ve Východní konferenci. Desátí Sabres na ně nyní ztrácejí už osm bodů.

Hlavní zásluhu na výhře Rangers měl útočník Ryan Callahan, který vstřelil dva góly a dal si tak dárek k sobotním 24. narozeninám. "Myslím, že je to docela dobrý způsob jak je oslavit," řekl s úsměvem po utkání.

Svůj třetí gól v sezóně vstřelil český obránce Filip Kuba a v souboji dvou týmů bez šance na postup do play off pomohl k výhře Ottawy 5:2 nad New Yorkem Islanders. Kuba tak potvrdil aktuální formu, z posledních tří zápasů vytěžil šest bodů (1+5).

Gólově se prosadil i útočník Tampy Bay Václav Prospal, Bleskům ale jeho branka k výhře nad Atlantou nepomohla, hosté vyhráli 4:3 po samostatných na´jezdech. V dresu Tampy si dva body za asistence připsal i Lukáš Krajíček.

San Jose - Dallas 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Branky: 14. J. Thornton, 14. Setoguchi, 35. Pavelski, 35. M. Michálek, 60. Marleau - 8. Eriksson, 46. Robidas. Střely na branku: 30:25. Diváci: 17 496.
Montreal - Toronto 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
Branky: 33. a 36. Lapierre - 24. a 30. Ponikarovskij (na druhou Kubina), 8. Kuljomin, 9. Grabovskij, 45. Blake. Střely na branku: 28:37. Diváci: 21 273.
Ottawa - NY Islanders 5:2 (0:0, 4:0, 1:2)
Branky: 21. Neil, 30. Kuba, 34. Fisher, 34. Heatley, 53. Foligno - 44. a 54. Bailey. Střely na branku: 26:22. Diváci: 19 751.
Phoenix - Vancouver 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Branky: 15. Winnik (Hanzal), 22. Doan, 24. Jovanovski (Průcha), 31. Tichonov, 44. Lombardi - 59. Burrows. Střely na branku: 33:36. Diváci: 17 125.
Carolina - Washington 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky: 24. Brind'Amour, 45. Pitkänen, 54. Babčuk, 60. Corvo - 40. Green. Střely na branku: 30:32. Diváci: 18 680.
Florida - Columbus 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Branky: 16. Olesz - 58. a 59. Torres, 60. Vermette. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 59 minut, z 36 střel inkasoval dva góly a úspěšnost zásahů měl 94,4 procenta. Střely na branku: 23:37. Diváci: 17 032.
Tampa Bay - Atlanta 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 3:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 24. a 26. Stamkos (na první Krajíček), 36. Prospal (Krajíček) - 7. a rozh. nájezd Vjačeslav Kozlov, 18. White, 33. Kovalčuk. Střely na branku: 29:36. Diváci: 15 391.
New York Rangers - Buffalo 5:3 (1:0, 3:1, 1:2)
Branky: 26. a 60. Callahan, 10. Näslund, 23. Drury, 38. Žerděv - 23. Paille, 41. MacArthur, 59. Lydman. Střely na branku: 31:40. Diváci: 18 200.