Židlický se Škoulou se podíleli na vysoké výhře Minnesoty

NEW YORK

Čeští hokejisté v dresu Minnesoty Wild Marek Židlický a Martin Škoula se podíleli na výhře svého týmu na ledě New York Islanders 6:2. Škoula vstřelil branku, Židlický si připsal tři body za tři asistence. Dva body za gól a asistenci si připsal také Martin Havlát z Chicaga, jehož tým porazil San Jose 6:5 po samostatných nájezdech.

V utkání mezi New York Islanders a Minnesotou byl hlavní hvězdou večera slovenský útočník Marián Gáborík. Ve svém třetím zápase po návratu do sestavy Divočáků totiž zaznamenal čtyři body za dvě branky a dvě asistence. Na oba góly mu přihrával Židlický. Minnesota po výhře ztrácí na postupové příčky v Západní konferenci jeden bod.

Nevydařený večer prožil brankář Floridy Tomáš Vokoun. Jeho tým na ledě Buffala vedl po brance Michaela Frolíka ze 44. minuty o dvě branky. Český brankář však musel v rozmezí tří minut lovit puk ze své sítě třikrát a Buffalo tak nakonec porazilo Floridu 5:3. Po výsledku se stali jistými postupujícími do play-off hokejisté New Jersey a Washingtonu.

Hokejisté Chicaga si na domácím ledě vyšlápli na jeden z nejlepších týmů zámořské soutěže, když porazili San Jose 6:5 po samostatných nájezdech. První branku zápasu vstřelil již ve druhé minutě Martin Havlát, který si o osm minut později připsal i asistenci u branky Ladda. Výhru Blackhawks zajistil v penaltovém rozstřelu rozhodujícím nájezdem Kane.

Buffalo - Florida 5:3 (1:1, 0:1, 4:1)
Branky: 20. Rivet, 47. Pominville, 48. MacArthur, 49. Connolly (Špaček), 60. Afinogenov - 10. McLean (Kreps), 35. Zedník, 44. Frolík. Zásahy brankářů: Tellqvist 33/30 - Vokoun 44/40: 45:33. Diváci: 18 690. Hvězdy zápasu: Pominville (BUF), McLean (FLA), Kaleta (BUF).
NY Islanders - Minnesota 2:6 (1:2, 0:1, 1:3)
Branky: 8. Gervais, 47. Hilbert - 12. a 59. Gáborík (na obě Židlický), 20. Miettinen, 37. Nolan, 42. Škoula, 57. Brunette (Židlický). Zásahy brankářů: Danis 28/22 - Bäckström 34/32. Diváci: 13 332. Hvězdy zápasu: Gáborík, Nolan, Bäckström (všichni MIN).
Colorado - Anaheim 2:7 (0:3, 1:4, 1:0)
Branky: 32. Hejduk, 49. McLeod - 20. a 23. Perry, 3. Christensen, 16. Selänne, 25. Ebbett, 29. R. Niedermayer, 34. Nokelainen. Zásahy brankářů: Raycroft 8/4, Budaj 21/18 - Hiller 36/34. Diváci: 16 279. Hvězdy zápasu: Perry, Ebbett, Wisniewski (všichni ANA).
Pittsburgh - Calgary 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 9. Letang, 47. Gill. Zásahy brankářů: Fleury 31/31 - Kiprusoff 28/26. Diváci: 17 083. Hvězdy zápasu: Fleury, Gill, Malkin (všichni PIT).
Chicago - San Jose 6:5 po sam. nájezdech (3:1, 1:2, 1:2 - 0:0)
Branky: 10. a 46. Ladd (na první Havlát), 2. Havlát, 9. Byfuglien, 29. Toews, rozh. nájezd Kane - 5. a 55. Setoguchi (na druhou M. Michálek), 29. McGinn, 32. Vlasic, 58. J. Thornton. Zásahy brankářů: Chabibulin 28/23 - Nabokov 23/27. Diváci: 21 812. Hvězdy zápasu: Toews, Ladd (oba CHI), Setoguchi (SJ).
Carolina - Ottawa 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Branky: 44. Brind'Amour, 54. Babčuk - 42. Shannon (Kuba). Zásahy brankářů: Ward 22/21 - Elliott 30/28. Diváci: 17 146. Hvězdy zápasu: Brind'Amour, Babčuk, Corvo (všichni CAR).