Čajánek pomohl Petrohradu porazit Carolinu, Minnesota vyhrála v Tampere

Další zápasy proti evropským klubům mají za sebou dva vyslanci z NHL na starém kontinentu. Zatímco Minnesota i zásluhou českého obránce Marka Židlického vyhrála 5:1 na ledě finského Ilvesu Tampere, Carolina nestačila na ruský Petrohrad. S bohatým ruským klubem prohrála 3:5, když u dvou branek domácích asistoval Petr Čajánek.

Tuomo Ruutu z Caroliny před brankářem Petrohradu Jevgenijem Nabokovem

Petrohrad zaskočil Carolinu už po necelých dvou minutách, kdy gólmana Warda překonal Panov. Na konci první třetiny pak hosté poprvé doplatili na svou nedisciplinovanost, v přesilovce zvýšil Rybin. Zámořský tým se nevzdal a během čtyř minut druhé části skóre srovnal. V 27. minutě dostala domácí opět do vedení bývalá hvězda NHL Alexej Jašin, Carolina vyrovnala zásluhou trefy Skinnera.

Obránce Petrohradu Denis Grebeškov (vlevo) v souboji s Erikem Colem z Carolinyfoto: Reuters/Alexander Demianchuk

Třetí třetina už ale jasně patřila Petrohradu. Nejprve Čajánek zpoza branky přihrál najetému Sušinskému a ten v přesilovce znovu rozjásal domácí fanoušky. Za necelých pět minut opět zaúřadoval elitní útok Petrohradu. Čajánek přihrál před branku Jašinovi a ten našel ještě lépe postaveného Sušinského, kterému stačilo nastavit hokejku.

Jaakko Pellinen z Ilvesu Tampere před brankou Minnesotyfoto: Reuters

Přípravné zápasy klubů NHL v Evropě:
Petrohrad - Carolina 5:3
Branky: 42. a 47. Sušinskij (na obě Čajánek), 2. Panov, 20. Rybin, 27. Jašin - 22. T. Ruutu, 24. Dwyer, 35. Skinner.
Ilves Tampere - Minnesota 1:5
Branky: 23. Jokipakka - 9., 48. a 57. Cluttberbuck, 54. Židlický, 58. Kobasew.