Rubriky:

NHL

Hejduk má našlápnuto, aby pojedenácté za sebou dal v NHL 20 gólů

23. listopadu 2010 14:19 - DENVER

Hokejový útočník Milan Hejduk z Colorada je na nejlepší cestě, aby v nynější sezoně pojedenácté za sebou nastřílel v kanadsko-americké NHL více než 20 branek. Čtyřiatřicetiletý olympijský vítěz z Nagana a držitel Stanleyova poháru z roku 2001 má po dvaceti odehraných zápasech na kontě sedm gólů.

 

Jerry S. Mendoza, ČTK/AP

Rodák z Ústí nad Labem je druhým nejproduktivnějším hráčem Lavin a neustále potvrzuje, že patří ke klíčovým postavám týmu. A to i díky tomu, že je zdravotně relativně fit. V předchozích sezónách měl často problémy zejména s koleny a kvůli nim vynechal například v minulém ročníku NHL téměř třicet zápasů.

V současné sezoně však Hejduk nastoupil ve všech zápasech Colorada a i díky němu je tým v čele Severozápadní divize. Bývalý hráč Pardubic, který v roce 2003 získal Maurice Richard Trophy pro nejlepšího střelce ligy, však má na kontě netradičně mnohem více asistencí než gólů. K dosavadním sedmi brankám přidal patnáct finálních přihrávek.

Zřejmě poslední sezóna v NHL

"V mém věku jsme rád za každý bod, který získám," řekl Hejduk pro Denver Post. Deník připomněl, že přestože český útočník už nepatří mezi nejrychlejší bruslaře NHL, stále má jedny z nejšikovnějších a nejhbitějších rukou v soutěži.

Hejduk v létě podepsal s Coloradem roční smlouvu na tři milióny dolarů a poté se několikrát vyjádřil, že jej zřejmě čeká poslední sezóna v zámoří. S ohledem na dlouhodobé zdravotní problémy, kvůli nimž se například několikrát omluvil ze startu na mistrovství světa, totiž plánoval ukončit kariéru.

Nyní to ale vypadá, že všechno může být jinak. Hejduk by se podle všeho nebránil prodloužit spolupráci s Lavinami, v jejichž dresu hraje od roku 1998, kdy do NHL přišel. "Uvidíme, jestli se obě strany budou chtít dohodnout," uvedl Hejduk, jenž by v případě další smlouvy s Coloradem mohl teoreticky atakovat hranici tisíce startů v NHL. Aktuálně má odehráno 859 utkání.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..